Notowania

drogi
07-12-2018 (14:57)

Przetarg na budowę A18 ogłoszony. Droga krajowa ma mieć standard autostrady

Ruszył przetarg na przebudowę drogi krajowej nr 18. To inwestycja, na którą kierowcy – nie tylko z województwa lubuskiego - czekali od lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

6 grudnia ogłoszony został przetarg na przebudowę pierwszych 22 km DK18 i dostosowanie jej do parametrów autostrady. Firma, która zrealizuje zamówienie, będzie miała za zadanie wykonać roboty budowlane na odc. od km 11,86 do km 33,76 wraz z budową Obwodu Utrzymania Autostrady, węzła autostradowego Żary w km 24,73 (przebudowa elementów istniejącego węzła typu "półkoniczyna"), obiektów inżynierskich (3 wiadukty, 3 przejścia dla zwierząt nad autostradą, 1 most, 1 przejście pod autostradą).

- Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej na trasie Olszyna - Golnice jest zły. Na całym odcinku występują spękania podłużne i poprzeczne, a także wykruszenia i ubytki w płytach betonowych, co jest odczuwalne podczas podróży. Nawierzchnia jest niejednorodna, ponieważ najbardziej zniszczone płyty betonowe pokryto masą bitumiczną – wyjaśnia lubuska GDDKiA w komunikacie.

- Wykonywane na bieżąco zabiegi utrzymaniowe nie poprawiają długofalowo komfortu i bezpieczeństwa jazdy użytkowników drogi, dlatego konieczna jest gruntowna przebudowa tej trasy - powiedział w sierpniu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Podjął wówczas decyzję o skierowaniu do realizacji inwestycji polegającej na przebudowie południowej jezdni przyszłej autostrady A18 na odcinku od węzła Olszyna - węzła Golnice.

Inwestycja podzielona jest na n/w odcinki realizacyjne:

  • odcinek węzeł Olszyna do km 11,86,
  • odcinek od km 11,86 do km 33,76,
  • odcinek od km 33,76 - granica województwa,
  • odcinek granica województwa - węzeł "Golnice".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi, zielona góra, gddkia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2018

Co wy piszecie !!!!!Przecież to już POKOT tuskoparoszmatynowy wybudował !!!!

07-12-2018

PolakLudzie na co wy liczycie? W tej chwili pracuję na budowie A14 w Niemczech odcinek 8 km jest zaplanowany na 4 lata wiec pomyślcie ile potrwa remont … Czytaj całość

07-12-2018

AdaWreszcie

Rozwiń komentarze (25)