Notowania

przejęcia pzu
09.10.2014 19:04

PZU ma zgodę na przejęcie spółki Lietuvos Draudimas AB

Zgoda została wydana pod warunkiem dokonania sprzedaży przez PZU biznesu obejmującego ubezpieczenia auto casco oraz biznesu obejmującego ubezpieczenia mieszkań i domów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

PZU otrzymało od Litewskiej Rady Konkurencji zgodę na przejęcie należącej dotychczas do grupy RSA litewskiej spółki Lietuvos Draudimas AB - podało PZU w komunikacie.

W komunikacie podano, że zgoda została wydana pod warunkiem _ dokonania sprzedaży przez PZU biznesu obejmującego ubezpieczenia auto casco oraz biznesu obejmującego ubezpieczenia mieszkań i domów na rzecz podmiotu trzeciego w określonym terminie _.

W kwietniu 2014 r. PZU podpisał umowę zakupu od RSA spółek Lietuvos Draudimas AB, AAS Balta i Codan Forsikring A/S oraz działającego w Polsce Link4. Łączna kwota transakcji wyniesie około 360 mln euro.

Pod koniec czerwca PZU uzyskało wszystkie niezbędne zgody i zamknęło transakcję nabycia akcji AAS Balta, lidera łotewskiego rynku ubezpieczeniowego.

W połowie września PZU podpisał umowę nabycia akcji działającego na rynku ubezpieczeń direct spółki Link4.

Czytaj więcej w Money.pl
PZU będzie szukać okazji do akwizycji mniejszych spółek Spółka szuka też okazji do przejęć na rynku medycznym.
Ubezpieczyciel KUKE z najwyższym wynikiem w historii - Zakładamy, że rok 2014 będzie dla nas jeszcze lepszy i jak na razie idziemy zgodnie z planem - podkreśla w rozmowie z Money.pl Dariusz Poniewierka, prezes zarządu KUKE S.A.
Ubezpieczenia OC. PZU wprowadza rewolucję Zmiany mogą uderzyć w najtańszych ubezpieczycieli.
Tagi: przejęcia pzu, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, ubezpieczenia, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz