Notowania

Opłata za gaz bez prowizji w PKO BP. Strategiczna współpraca z PGNiG

PKO Bank Polski i PGNiG podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej. Dodatkowo, w efekcie wygranego przetargu, PKO BP obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

W efekcie wygranego przetargu PKO BP obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej. Dotychczas gazowa spółka współpracowała z Bankiem Handlowym. PKO Bank Polski i PGNiG podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej.

Zgodnie z umową, PKO BP będzie obsługiwał wszystkie płatności kierowane do PGNiG Obrót Detaliczny, w tym te pochodzące od klientów detalicznych. Oznacza to m.in. możliwość bezprowizyjnego regulowania rachunków przez odbiorców w prawie 1200 oddziałach i ponad 800 agencjach PKO BP na terenie całego kraju - informują PKO BP i PGNiG.

- Bardzo się cieszymy, że nasi klienci zyskali dodatkową zachętę, żeby korzystać z gazu i żeby opłacać rachunki w pełnej wysokości - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak podczas konferencji prasowej. - Rozważamy drobną reorganizację płatności naszych rachunków, które prowadzimy w związku z działalnością w Niemczech, Norwegii, Pakistanie. Prawdopodobnie do tego dołączy działalność w Wielkiej Brytanii i Iranie - dodał.

Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny Tadeusz Kuczborski dodał, że przez jakiś czas będzie utrzymywana dotychczasowa umowa z Bankiem Handlowym. Regiony, także obsługiwane przez inne banki, będą stopniowo przechodziły do PKO BP - zaznaczył.

Umowa została zawarta na trzy lata.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: bankowość, pko, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2017

wipi pewnie wygra ojciec r.kocha tylko kapuche duzo kapuchy a kaczorek kocha ojca r

31-01-2017

MaricCiekawe wydarzenie :) Myślę, że może dobrze skończyć sie dla Klientów, zwłasza jeśli faktycznie opłaty będą bez prowizji.

30-01-2017

kamil\--Wpadłem dziś na ciekawy serwis s aukcjami od zeta trafiony.ga Jeszcze chyba mało znany i łatwo coś wygrać

Rozwiń komentarze (9)