Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

PKN Orlen chce reaktywować markę CPN

182
Podziel się:

pojawiły się próby przejęcia praw do logo CPN, wobec czego PKN Orlen, chcąc zabezpieczyć część swojej historii, zdecydował o zmianie logo stacji na warszawskiej Pradze

PKN Orlen chce reaktywować markę CPN
(Stefan Maszewski/REPORTER)

PKN Orlen planuje reaktywację marki CPN i prowadzenie pod historycznym logo stacji na warszawskiej Pradze, wynika z informacji ISBnews.

Według naszych informacji, pojawiły się próby przejęcia praw do logo CPN, wobec czego PKN Orlen, chcąc zabezpieczyć część swojej historii, zdecydował o zmianie logo stacji na warszawskiej Pradze i prowadzenie jej właśnie pod historyczną marką.

W 2000 r. marka CPN została zastąpiona przez markę Orlen. W maju 1998 r. rząd zdecydował o utworzeniu narodowego koncernu naftowego z połączenia Centrali Produktów Naftowych CPN S.A. i Petrochemii Płock S.A. Polski Koncern Naftowy S.A. został formalnie utworzony 7 września 1999 roku, natomiast 3 kwietnia 2000 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie podjęło uchwałę o przyjęciu przez Polski Koncern Naftowy S.A. nazwy handlowej Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Zobacz także: Zobacz także: Czy warto tankować paliwo wyższej klasy?
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(182)
CzytaćZe Zroz...
5 lata temu
[QUOTE] Według naszych informacji, pojawiły się próby przejęcia praw do logo CPN, wobec czego PKN Orlen, chcąc zabezpieczyć część swojej historii, zdecydował o zmianie logo stacji na warszawskiej Pradze i prowadzenie jej właśnie pod historyczną marką. [/QUOTE] Chodzi o jedną stację benzynową tylko po to by ktoś nie przejął praw do tego znaku towarowego i nie otwierał stacji benzynowych pod tym logo. Jak dla mnie to logiczne że firma chce zabezpieczyć swoje interesy. A tu połowa komentarzy że komuna wraca, ale tak to jest jak się czyta tylko tytuł.
Driver
6 lat temu
Haha :D mi zostało od dziecka :D kiedy jadę zatankować to nie na stację tylko na CPN :D
alib
6 lat temu
Po co ta reaktywacja ? Czy obecnie źle sprzedaje się paliwa na stacjach orlen? Pewno trzeba dać zarobić kolegom na wdrożenie nowej "inicjatywy". Innego uzasadnienia nie widzę.
xsdfg
6 lat temu
Kartki na benzynę też reaktywują? Co za beznadziejny kraj. Zamiast iść do przodu cofają się do PRL jakby było do czego.
zyr
6 lat temu
Komina wraca na całego.
...
Następna strona