Notowania

CPK
17-06-2018 (07:45)

Referendum w Baranowie. Mieszkańcy wypowiedzą się o budowie Centralnego Portu Lotniczego

W niedzielę o poranku w gminie Baranów rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy wypowiadają się o planowanej budowie Centralnego Portu Lotniczego. Megalotnisko między Warszawą a Łodzią miałoby zastąpić port im. Chopina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Google)
Megalotnisko ma powstać między Warszawą a Łodzią

W referendum mieszkańcy gminy Baranów odpowiadają na dwa pytania. Pierwsze z nich odnosi się wprost do planowanej inwestycji: "Czy chce Pan/Pani budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów?" Drugie dotyczy zapisów przygotowywanej przy tej okazji specustawy: "Czy Pana/Pani zdaniem są one korzystne dla mieszkańców?".

Zobacz także: „Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Z danych gminy wynika, że uprawnionych do głosowania jest ok. 4 tys. osób. Cztery lokale obwodowych komisji wyborczych zostały otwarte o godz. 7., a zamknięte zostaną o godz. 21. Niewykluczone, że wyniki poznamy jeszcze w niedzielę.

Referendum teoretycznie nie jest dla rządu wiążące. Trudno jednak przypuszczać, by budowę prowadzono przy sprzeciwie mieszkańców.

Centralny Port Komunikacyjny

Centralny Port Komunikacyjny to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na rozbudowę polskiego nieba. Zgodnie z planami port będzie kosztował nawet 30 mld zł - to cena lotnisko, szybkie drogi dojazdowe, błyskawiczna kolej. Perspektywa budowy? Najbliższa dekada.

Zwolennikiem budowy Centralnego Portu Lotniczego jest prezes LOT Rafał Milczarski. Krytykuje za to rozbudowę lotniska Chopina. - Cała koncepcja lotniska Chopina to jest przykład szkodnictwa gospodarczego, podobnie jak dworzec kolejowy na Okęciu - powiedział w Radiu ZET.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: CPK, baranów, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2018

J24Nagłówek na stronie głównej zawiera zasadniczy błąd: "Mieszkańcy Baranowa decydują..." - otóż w państwie "Prawa" i … Czytaj całość

17-06-2018

S O C J A L D E M O K R A T ADobre ziemie orne zabetonować ,to skandal a co z Modlinem ?

17-06-2018

Wesołe miasteczko a smutna wieśIrracjonalny pomysł budowy lotniska i tyle w temacie !!!

Rozwiń komentarze (42)