Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Referendum w Baranowie. Mieszkańcy wypowiedzą się o budowie Centralnego Portu Lotniczego

42
Podziel się

W niedzielę o poranku w gminie Baranów rozpoczęło się referendum, w którym mieszkańcy wypowiadają się o planowanej budowie Centralnego Portu Lotniczego. Megalotnisko między Warszawą a Łodzią miałoby zastąpić port im. Chopina.

Megalotnisko ma powstać między Warszawą a Łodzią
Megalotnisko ma powstać między Warszawą a Łodzią (Google)
bDBafGwR

W referendum mieszkańcy gminy Baranów odpowiadają na dwa pytania. Pierwsze z nich odnosi się wprost do planowanej inwestycji: "Czy chce Pan/Pani budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów?" Drugie dotyczy zapisów przygotowywanej przy tej okazji specustawy: "Czy Pana/Pani zdaniem są one korzystne dla mieszkańców?".

Zobacz także: Zobacz także: „Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Z danych gminy wynika, że uprawnionych do głosowania jest ok. 4 tys. osób. Cztery lokale obwodowych komisji wyborczych zostały otwarte o godz. 7., a zamknięte zostaną o godz. 21. Niewykluczone, że wyniki poznamy jeszcze w niedzielę.

bDBafGwT

Referendum teoretycznie nie jest dla rządu wiążące. Trudno jednak przypuszczać, by budowę prowadzono przy sprzeciwie mieszkańców.

Centralny Port Komunikacyjny

Centralny Port Komunikacyjny to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na rozbudowę polskiego nieba. Zgodnie z planami port będzie kosztował nawet 30 mld zł - to cena lotnisko, szybkie drogi dojazdowe, błyskawiczna kolej. Perspektywa budowy? Najbliższa dekada.

Zwolennikiem budowy Centralnego Portu Lotniczego jest prezes LOT Rafał Milczarski. Krytykuje za to rozbudowę lotniska Chopina. - Cała koncepcja lotniska Chopina to jest przykład szkodnictwa gospodarczego, podobnie jak dworzec kolejowy na Okęciu - powiedział w Radiu ZET.

bDBafGwZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBafGxu
wiadomości
KOMENTARZE
(42)
Wesołe miaste...
3 lata temu
Irracjonalny pomysł budowy lotniska i tyle w temacie !!!
S O C J A L D...
3 lata temu
Dobre ziemie orne zabetonować ,to skandal a co z Modlinem ?
J24
3 lata temu
Nagłówek na stronie głównej zawiera zasadniczy błąd: "Mieszkańcy Baranowa decydują..." - otóż w państwie "Prawa" i "Sprawiedliwości" obywatele o NICZYM nie decydują, a już zwłaszcza o swoim życiu i swojej własności.
bDBafGxv
jnga
3 lata temu
a mowli ze beda sluchac narodu
j25
3 lata temu
z wypowiedzi rzadzacych wynika ze i tak zrobia co beda chcieli wiec po co to referendum wydawanie kasy dlaczego trzeba zaraz burzyc wioski brak nieuzytkow
...
Następna strona