Notowania

lotnictwo
16.06.2018 09:53

Prezes LOT krytycznie o rozbudowie lotniska Chopina. "To przykład szkodnictwa gospodarczego"

- Cała koncepcja lotniska Chopina to jest przykład szkodnictwa gospodarczego, podobnie jak dworzec kolejowy na Okęciu - przekonuje Rafał Milczarski, prezes PLL LOT. W jego ocenie pieniądze na rozbudowę portu zostały zmarnotrawione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PLL LOT)
Prezes PLL LOT w krytycznych słowach wypowiada się na tema lotniska Chopina

Gość Radia ZET wymienił powody, dla których lotnisko powinno zostać zamknięte. Przekonywał, że jest źle zbudowane i zbyt małe. W jego opinii pasażerowie się na nim nie mieszczą.

- W konsekwencji nie ma możliwości przejęcia funkcji prawdziwego hubu światowego [portu przesiadkowego - red.] - tłumaczył Milczarski.

Przekonywał też, że przepustowość Okęcia została wykorzystana i LOTjuż się tam nie mieści. W jego opinii zachowanie lotniska na Okęciu po wybudowaniu Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ma sensu.

Zobacz: Milczarski: Lotnisko Chopina jest źle zbudowane. Jego przepustowość zbliża się do kresu

- Jeżeli mają dobrze funkcjonować połączenia lotnicze, to muszą się odbywać z jednego lotniska. Nie odległość do lotniska jest istotna dla pasażerów, ale czas dojazdu - wyjaśnił Milczarski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lotnictwo, lot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2018

PAŻPLOT szefie Lotu to tylko jeden z plejady przewoźników na lotnisku CHOPINA . Nie Pana zadanie oceniać lotnisko .Niech się Pan zajmie tym za co Panu … Czytaj całość

16-06-2018

PrezesPewnie ten dyrektor jest z nominacji podłej zmiany i kazali mu tak mówić ,a nowe lotnisko ma być im.lecha k. czy zgadłem?

16-06-2018

TomekLOT to zle zarzadzany bankrut utrzymywany przez nas podatnikow.

Rozwiń komentarze (77)