Notowania

Reforma emerytalna wcale się nie uśmiecha Platformie

Szef sejmowej komisji, która zajmowała się ustawą emerytalną odpowiada na zarzuty związków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*- _ Piotr Duda, jak PiS, nie chce tej reformy. Szanuję to _ - mówi w rozmowie z Money.pl Sławomir Neumann, poseł PO. Jak dodaje przewodniczący nadzwyczajnej komisji sejmowej która zajmowała się reformą - _ Wcale nie mamy uśmiechu na twarzy wprowadzając tę reformę, ale jest konieczna _. Dzisiaj w Sejmie drugie czytanie ustawy wydłużającej wiek emerytalny, w piątek głosowanie. *

Money.pl: Panie pośle, specjalna komisja której Pan przewodniczy bardzo szybko zajęła się reformą emerytalną.

Sławomir Neumann, poseł PO, przewodniczący komisji specjalnej zajmującej się reformą emerytalną: Nie, dlaczego. W ubiegły piątek spotkaliśmy się, przedyskutowaliśmy sprawę merytorycznie. Jedna ustawa ma 12 artykułów inna 22, nie wszystkimi trzeba zajmować się miesiącami.

Zresztą zapisy tej ustawy nie są skomplikowane, więc nie było potrzeby jakieś długiej dyskusji. Myśmy mieli dwie długie komisje, rozmawialiśmy cały piątek i cały poniedziałek, więc moim zdaniem wcale nie było to ekspresowe tempo jeśli chodzi o prace nad takimi przepisami.

Rozumiem, że przewodniczący Duda w ogóle nie zgadza się z samą ideą ustawy, tak jak PiS, więc każde tempo dla nich będzie za szybkie. Oni nie chcą tej reformy, chcą żeby nigdy nie weszła w życie. To jest już takie ich podejście.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/125/132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/oprocz;pilkarzy;przez;nich;tez;bedziemy;narzekac,13,0,1081357.html) *Oprócz piłkarzy przez nich też będziemy narzekać * Bartosz Wawryszuk pisze, co związkowcy mają wspólnego z Euro 2012.

Tak naprawdę, parząc przez pragmatykę działań sejmowych, to nie było jakieś nadzwyczajne tempo. Wszyscy mogli się wypowiedzieć, przedyskutować poszczególne przepisy. Był czas na poprawki, te poprawki złożono, później przegłosowano, sprawą zajął się Sejm, dzisiaj mamy kolejne czytanie i debatę.

To wszystko to normalna procedura sejmowa. Nadzwyczajne by było, gdybyśmy na jednym posiedzeniu przyjęli wszystko od początku do końca.

Mimo, że ustawa pewnie w piątek zostanie przegłosowana, związkowcy nie składają broni. Widział Pan przed Sejmem miasteczko emerytalne? A podobno ma być jeszcze kilka niespodzianek.

Obiecywali, że będą protestować do samego końca i słowa dotrzymują. Szanuję to, tak jest w demokracji. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, to ma prawo do tego typu protestów. Przyjmujemy to, ale się z tymi protestami nie zgadzamy.

Uważamy, że tę konieczną reformę trzeba przeprowadzić. Jest trudna, my to wiemy i wcale nie mamy uśmiechu na twarzy wprowadzając ją. _ Solidarnoś _ć protestując pokazuje, że zamyka oczy na rzeczywistość.

To rozumiem, że według Pana Polacy kiedyś docenią starania rządu i tę reformę?

Jestem o tym przekonany.

Czytaj więcej w Money.pl
Protest pod Sejmem. Postawili namiotowe miasteczko Sejm zdecydował, że zajmie się dziś projektami, podnoszącymi wiek emerytalny do 67 lat.
Nie odpuścimy, będziemy ich nękać aż do końca Przewodniczący Solidarności Piotr Duda, zdradza Money.pl taktykę związku.
Protesty w sprawie emerytur. Co chcą ugrać? "Jeśli premier chce spokojnie oglądać Euro to niech kolanem tej ustawy nie dopycha."
Tagi: reforma emerytalna, sławomir neumann, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz