Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. Utrzymuje się poniżej 10 procent

0
Podziel się

Stopa bezrobocia w Polsce pod koniec roku niezmiennie utrzymuje się na poziomie poniżej 10 procent.

Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. Utrzymuje się poniżej 10 procent
(Shutterstock/ EDHAR)
bDzOxFwB

Stopa bezrobocia w Polsce pod koniec roku niezmiennie utrzymuje się na poziomie poniżej 10 procent. W listopadzie w urzędach pracy było zarejestrowanych prawie 270 tysięcy osób mniej niż przed rokiem.

Główny Urząd Statystyczny opublikował w środę najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Polsce. Według nich wskaźnik bezrobocia wyniósł w listopadzie 9,6 procent, dokładnie tyle samo co w październiku, i był jednocześnie nieco lepszy od prognoz na poziomie 9,7 procent.

GUS podał jednocześnie, że w listopadzie w urzędach pracy w Polsce było zarejestrowanych 1,53 mln osób, czyli o około 270 tysięcy mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

bDzOxFwD

W niedawnej rozmowie z money.pl ekspert rynku pracy, Kazimierz Sedlak, stwierdził, że w Polsce bezrobocie praktycznie nie istnieje. - W Polsce mamy problem osób pozornie bezrobotnych, które rejestrują się w urzędach pracy dla ubezpieczenia czy różnego rodzaju świadczeń i dotacji - wyjaśnia Kazimierz Sedlak. - Jeśli takie osoby stanowią już połowę wszystkich bezrobotnych, to prawdopodobnie osiągnęliśmy już taki etap, że nie ma już prawdziwego bezrobocia, tylko są naturalne ruchy na rynku pracy, wynikające z indywidualnych decyzji ludzi - przekonywał.

bDzOxFxe
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)