Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Relacje Rosja-UE. Rosyjski koncern prosi Unię o pomoc

0
Podziel się:

Chodzi o aresztowane w Rumunii konta bankowe.

Relacje Rosja-UE. Rosyjski koncern prosi Unię o pomoc
(eknutov/wikimedia (CC BY-SA 2.0))
bELyRcqd

Rosyjska firma prosi Komisję Europejską o pomoc. Jak informuje portal Gazieta.ru, chodzi o aresztowane w Rumunii konta bankowe koncernu Lukoil. Rumuńska prokuratura oskarżyła Rosjan o pranie brudnych pieniędzy i niepłacenie podatków.

Koncern paliwowy chce, aby Komisja Europejska wzięła udział w śledztwie, które prowadzą rumuńskie organy ścigania. Kierownictwo Lukoilu tłumaczy, że uczestnictwo przedstawicieli Unii Europejskiej jest nieodzowne, ponieważ decyzja rumuńskiego sądu o aresztowaniu kont bankowych koncernu dotyczy również innych krajów europejskich.

Analityk rynku naftowego Aleksiej Markin nie wierzy w dobre intencje Komisji Europejskiej przypominając, że Unia jest skonfliktowana z Rosją. - Co najwyżej instytucje unijne nie będą wtrącać się w tę sprawę - cytuje wypowiedź eksperta Gazieta.ru.

bELyRcqf

Prezes Lukoilu, miliarder Wagit Alekperow próbował skontaktować się z prezydentem Rumunii, ale na razie bezskutecznie. W opinii rosyjskich ekspertów, to właśnie rumuńskie władze stoją za tą sprawą. Jak wyjaśniają specjaliści, skandal wokół koncernu spowoduje spadek wartości akcji i wtedy będzie można wykupić je po niższej cenie.

bELyRcqG
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(0)