Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Renty i emerytury w górę. W przyszłym roku jednorazowa podwyżka

578
Podziel się

Do 1100 zł ma wzrosnąć najniższa emerytura w 2019 roku. Będzie to jednak podwyżka jednorazowa.

Renty i emerytury w górę. W przyszłym roku jednorazowa podwyżka
(Piotr Kamionka/REPORTER)
bDSgzXFh

Rząd zamierza w przyszłym roku podnieść emerytury i renty – informuje Polska Agencja Prasowa powołując się na wykaz prac legislacyjnych rządu.

"Pomimo wielu zmian dokonanych w ostatnich latach idących w kierunku poprawy sytuacji osób pobierających najniższe świadczenia emerytalno-rentowe, wysokość tych świadczeń wciąż uznawana jest za niewystarczającą w odniesieniu do kosztów utrzymania" – informuje rząd.

bDSgzXFj
Zobacz także: Emerytury. W niektórych przypadkach lepsza wypłata jednorazowa niż "groszowa" emerytura:

Według założeń emerytury, renty rodzinne, socjalne oraz z tytułu całkowitej niezdolności do pracy mają wzrosnąć do 1100 zł. Z kolei renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy do 825 zł.

Jak pisze PAP, zastosowany zostanie ustawowy wskaźnik waloryzacji, przy zapewnieniu minimalnej gwarantowanej podwyżki świadczenia o 70 zł.

bDSgzXFp

Kto może liczyć na podwyżkę? To rozwiązanie będzie stosowane do emerytur w systemie powszechnym, ale również do emerytur i rent rolników, służb mundurowych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, emerytur pomostowych i nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych – informuje CIR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSgzXFK
emerytury
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(578)
ja
2 lata temu
po co dłużej pracować jak władza daje podwyżki tym co najkrócej pracowali bo to jest bezczelna kiełbasa wyborcza
DziadekJózef
2 lata temu
Znowu kiełbasa wyborcza i to ta najgorszego gatunku mortadela lub parówkowa bo to dla emerytów.
gosciu
2 lata temu
po co te klamstwa caly rok podajecie dane o podwyzkach a jak pryzjdzie co do czego to bedzie 3 zl tak zlodziejski pisowski aparacie klamiecie na kazdym kroku
bDSgzXFL
miska ryżu
2 lata temu
Te działania Morawieckiego wg mnie mają doprowadzić do JEDNAKOWEJ emerytury dla wszystkich , która zapewni co najwyżej MISKĘ RYŻU . Jest to ewidentnie ................... bezprawie i niesprawiedliwość .
emerytka
2 lata temu
dobrze głosuj powiedz na kogo bo z mojej obserwacji od lat uczciwych ludzi mają wszystkie partie głęboko na dnie . Faworyzuje się kłamców , leni i złodziei, a ten co uczciwie pracował zawsze dostaje po grzbiecie. Lenie nie długo i cwaniacy osiągną większe renty i emerytury jak ten co pracował 30,35, 40, 45, 50 lat. To jest ta sprawiedliwość. Nic dla porządnego Polaka.
...
Następna strona