Notowania

polskie górnictwo
19.01.2015 09:10

Restrukturyzacja polskiego górnictwa. Prezydent zadowolony z ugody ze związkowcami

Restrukturyzacja górnictwa wymaga rozmów z związkami, a te zaczęto zbyt późno.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Maj/REPORTER)

Dialog z górnikami zaczęto za późno, ale najważniejsze, że w końcu to zrobiono. W ocenie prezydenckiej minister Ireny Wóycickiej, restrukturyzacja górnictwa szczególnie wymaga rozmów ze stroną społeczną.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent z zadowoleniem przyjął informację o porozumieniu na linii rząd-górniczy związkowcy. Układ przewiduje, że nie dojdzie do likwidacji przynoszących największe straty kopalń, ale przejdą one gruntowną restrukturyzację.

_ Prezydent będzie się jeszcze do tego ustosunkowywać, przecież będzie miał okazję podpisać ustawę, o którą była taka awantura w Sejmie _ - powiedziała w radiowej Trójce Irena Wóycicka. Prezydencka minister zaznaczyła, że związkowcy i rząd powołują się w podpisanym porozumieniu na ustawę wprowadzającą rządowy plan zmian w Kompanii Węglowej.

Gość radiowej Trójki przyznała jednak, że dialog gabinetu Ewy Kopacz ze związkowcami rozpoczął się zbyt późno. Kopalnie to duże zakłady pracy, tworzą miejsca pracy dla dużej części mieszkańców regionu, tworzą zamówienia dla innych przedsiębiorstw i jest tradycją, że zmiany restrukturyzacyjne, a zwłaszcza w górnictwie, muszą być prowadzone w dialogu - powiedziała Irena Wóycicka.

Jak dodała, porozumienie podpisane w Katowicach będzie wymagało kolejnych ustaleń w procesie dialogu społecznego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polskie górnictwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz