Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Roaming w UE. Play zmienił cenniki

Roaming w UE. Play zmienił cenniki

Fot. MACIEJ GOCLON

Play wprowadził od 15 czerwca br. zmiany w cennikach, realizujące zasadę "Roam Like At Home", co oznacza, że wszyscy klienci, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS, a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju.

"Także wszystkie połączenia, jak i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach. Dodatkowo każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat, a wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu" - czytamy w komunikacie.

"W przypadku klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej - na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE".

W całej UE roaming tak jak w Polsce. Kosztowne opłaty 15 czerwca przechodzą do historii

Zmiany w cennikach usług roamingowych, obowiązujące od 15 czerwca br., zapowiedział początkowo tylko Orange Polska, zgodnie z którymi w trakcie podróży do krajów UE klienci, będą mogli korzystać z usług na takich samych zasadach, jak w kraju. W Orange klienci, którzy nie korzystają z nielimitowanych ofert abonamentowych, będą rozliczani wg stawek krajowych. Jeśli klient posiada pakiet minut w ramach abonamentu, będzie go mógł wykorzystać również na rozmowy w roamingu w krajach UE oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Po wykorzystaniu pakietu zapłaci za połączenia według tej samej stawki w kraju i w roamingu, podał wcześniej Orange Polska.

Klienci prepaid w Orange Polska zapłacą za połączenia, SMSy, transfer danych i MMS zgodnie z podstawowym cennikiem, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki - 10 gr za 1 MB.

Podobnie zmiany wprowadził również T-Mobile - od 15 czerwca br. wszyscy klienci T-Mobile, Heyah oraz tuBiedronka skorzystają z nowej oferty pozwalającej na wykorzystanie krajowych pakietów usług w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Dodatkowo T-Mobile wprowadził politykę uczciwego korzystania z roamingu w strefie roamingowej 1A, której podstawowym celem jest zapobieganie niestandardowemu lub niewłaściwemu korzystaniu z usług w roamingu np. stałemu korzystaniu z usług poza granicami kraju lub zorganizowanemu eksportowi kart SIM.

media, telekomunikacja, technologie
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Anna
2017-07-19 17:53
A ja właśnie przebywam w uk i playa kasuje mnie 29 groszy za wychodzące. Twierdzą że nie jest za darmo. Tylko odbiór jest free. Więc o co chodzi????
tyb
2017-06-18 16:20
Spoko, mam a2 mobile i dobrze że prowadzili bo mi się szykują wakacje za granicą właśnie ;)
Marek
2017-06-15 20:14
Roaming w Play.
Działa w Play od czwartrej rano.Dwa eski dostałem plus bezpłatne info.Liczy jak w kraju.
Pozdrawiam.
Pokaż wszystkie komentarze (5)