Notowania

inwestycje
19.10.2018 15:56

Współpracownicy Lewandowskiego reagują na plotki. Piłkarz nie stracił na GetBacku

Współpracownicy Roberta Lewandowskiego zareagowali na pojawiające się plotki, jakoby napastnik Bayernu i reprezentacji Polski stracił duże pieniądze na inwestycji w GetBack. W odpowiedzi na nasze pytania nazwali je "fake newsem".

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
Sztab kapitana reprezentacji Polski zapewnia, że piłkarz nie inwetsował w GetBack

- W przestrzeni publicznej jest sporo nieprawdziwych informacji. Ktoś wypuścił fake newsa, że Robert Lewandowski zainwestował w GetBack. Uprzejmie wyjaśniam, że Robert w żaden sposób nie zainwestował w GetBack: ani bezpośrednio, ani pośrednio. Ten temat go w ogóle nie dotyczy. Czas uciąć te spekulacje - poinformował money.pl Tomasz Zawiślak, jeden z najbliższych współpracowników Roberta Lewandowskiego.

Koniec lipca tego roku. Polscy kibice nadal zmagają się z rozczarowaniem po, eufemistycznie mówiąc, dalekim od oczekiwań występie reprezentacji Polski na mundialu w Rosji. To wówczas w sieci pojawia się sensacyjna informacja - kilku piłkarzy kadry zainwestowało pieniądze w obligacje spółki GetBack i je straciło. Doniesienie lotem błyskawicy obiega media społecznościowe i staje się opowiadanym przy piwie wyjaśnieniem słabej postawy niektórych zawodników. Wśród nich wymieniany był m.in. kapitan Robert Lewandowski.

Zobacz też: Banki wprowadzały klientów w błąd

Już wówczas próbowaliśmy potwierdzić tę informację. W sądowych aktach sprawy o przyspieszone postępowanie układowe spółki znajduje się bowiem lista wierzycieli licząca łącznie 813 pozycji. Nie znaleźliśmy na niej żadnego z piłkarzy czy członków sztabu szkoleniowego. Efektem były nasze publikacje o firmach, które straciły na inwestycjach, "chwilówkach" zaciąganych przez GetBack oraz seriach obligacji zabezpieczonych.

Dokumenty przeglądało także kilka innych redakcji i żadna nie zdecydowała się na publikacje tekstu o rzekomej inwestycji Lewandowskiego. Temat jednak regularnie powraca na forach internetowych i w mediach społecznościowych do czego w rozmowie z Michałem Kołodziejczykiem dla Sportowych Faktów odniósł się napastnik Bayernu.

- Ostatnio wyczytałem, że zainwestowałem miliony w jakimś funduszu i wszystko straciłem. Nie wiem, skąd ludzie biorą takie historie - mówił zawodnik.

Po tej wypowiedzi poprosiliśmy sztab Roberta Lewandowskiego o komentarz. W końcu jednym z powtarzanych scenariuszy była inwestycja w GetBack za pośrednictwem zagranicznego funduszu inwestycyjnego, dzięki czemu jego nazwisko nie figurowało w aktach. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że przyczyn słabszej dyspozycji na mundialu nie należy doszukiwać się poza boiskiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje, lewandowski, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2018

KIBIC od świętaLewandowski to już przeszłość jeśli chodzi o zawodnika piłeczki szmacianej .Stawawiać należy na młodych.

20-10-2018

Obserwator życia i postaw ludziInteresy Pana Lewandowskiego to jego sprawa. Kopanie się już kończy co widać jest co raz wolniejszy. Wiedział ,że pieniądze należy inwestować a nie … Czytaj całość

19-10-2018

goscDajcie spokój z tym Lewandowskim, to biznesmen a nie piłkarz. Dokąd on będzie powoływany do reprezentacji to żadnych sukcesów nie będzie. To drewniak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)