Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rocznica pierwszej sesji na GPW. Po 25 latach na giełdzie mało debiutów

0
Podziel się:
Rocznica pierwszej sesji na GPW. Po 25 latach na giełdzie mało debiutów
(GPW/Materiały Prasowe)

Z raporty firmy doradczej PWC wynika, że w pierwszym kwartale tego roku za warszawskiej giełdzie zadebiutowało 5 spółek. Dziś przypada 25. rocznica pierwszej sesji na warszawskim parkiecie.

Zarówno inwestorzy, jak i firmy mniej niż kiedyś interesują się rynkiem kapitałowym. Ekspert do spraw rynków kapitałowych w firmie doradczej PWC, Filip Gorczyca uważa, że giełdzie pomogłaby poprawa działań wymiaru sprawiedliwości. Według niego drobni inwestorzy widzą, że liczba ukaranych ludzi jest o wiele mniejsza niż liczba afer, które dotyczyły giełdy w ostatnich 25 latach. Także kary, zdaniem eksperta, są niewspółmierne do wykroczenia.

Ekspert ocenia, że na giełdzie spadają też obroty. Problem zaczął się od ograniczenia roli OFE. Do tego dochodzi niepewność polityczna.

Wartość giełdowych debiutów w pierwszym kwartale sięga 19 milionów euro. Obecnie na warszawskim parkiecie notowanych jest blisko 500 spółek. Na GPW funkcjonuje też rynek dla mniej dojrzałych firm czyli New Connect oraz Catalyst, na którym handluje się obligacjami.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)