Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie i Polacy będą rozmawiać o zezwoleniach na przejazd tirów. Dojdzie do porozumienia?

0
Podziel się:

W czwartek w Moskwie rozpoczynają się polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie przewozów ciężarowych. 31 stycznia straciły ważność zezwolenia na przejazd i od 1 lutego polskie ciężarówki nie mogą wjechać do Rosji, a rosyjskie - do Polski.

Rosjanie i Polacy będą rozmawiać o zezwoleniach na przejazd tirów. Dojdzie do porozumienia?
(TOMASZ RYTYCH/REPORTER)

Dotychczasowe konsultacje nie doprowadziły do podpisania porozumienia. Moskwa twierdzi, że Polacy domagają się zbyt dużej liczby zezwoleń. Natomiast Warszawa przekonuje, że Rosjanie chcą radykalnie ograniczyć roczną kwotę zezwoleń dla polskich przewoźników. Eksperci Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa dodają, że strona rosyjska wprowadza nowe przepisy, naruszając tym samym międzynarodowe umowy.

Początkowo rosyjscy kierowcy próbowali ominąć nasz kraj korzystając z tranzytu przez Litwę i Ukrainę. Jednak w ubiegłym tygodniu Ukraińcy zablokowali przejazd przez swoje terytorium. W odwecie Moskwa wprowadziła zakaz poruszania się ukraińskich ciężarówek po swoich drogach.

Polsko-rosyjskie negocjacje, mające rozwiązać tę patową sytuację, zaplanowano na dwa dni. W czwartek spotkają się dyrektorzy departamentów, a w piątek - wiceministrowie.

Rosyjscy przewoźnicy liczą na porozumienie Moskwy z Warszawą, bowiem, jak przekonują, kilka tysięcy kierowców jest zagrożonych utratą pracy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)