Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjskie embargo. "Lista zakazanych produktów zostanie rozszerzona"

0
Podziel się:

Minister rolnictwa Rosji twierdzi, że w kwestii embarga Rosja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew (kremlin.ru)
bEJKWoxx

Moskwa nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w sprawie embarga. Minister rolnictwa Aleksandr Tkaczew zapowiedział, że lista zakazanych produktów zostanie rozszerzona, gdy Rosja będzie w stanie zaspokoić swoje potrzeby w inny sposób.

Embargo na produkty spożywcze Moskwa ogłosiła w sierpniu ubiegłego roku jako odpowiedź na zachodnie sankcje wizowe i gospodarcze. W opinii Kremla, sankcje nałożone na Rosję, a także sankcje odwetowe, w konsekwencji pozytywnie odbiją się na rosyjskiej gospodarce. Wielu rosyjskich ekspertów podkreśla, że w ten sposób państwo wkłada więcej środków w rozwój rodzimych przedsiębiorstw, a handlowcy poszukują nowych rynków.

Według ostatnich informacji co najmniej do 5 sierpnia 2016 roku ma obowiązywać przedłużone embargo na eksport do Rosji żywności z krajów UE, USA, Kanady, Australii i Norwegii.

bEJKWoxz

- Właśnie zatwierdziłem aktem rządowym wykaz towarów, których dotyczy przedłużenie, jeszcze na jeden rok, zakazu importu do naszego kraju - powiedział w czwartek premier Rosji Dmitrij Miedwiediew, otwierając posiedzenie rządu.

Jak dodał premier, cytowany przez dziennik "Kommiersant", wykaz w zasadzie nie różni się od tego, co było objęte dotychczasowym embargiem, "z wyjątkiem pewnych konkretnych pozycji dotyczących biomateriałów". Miedwiediew wskazał, że w spisie towarów, których import do Rosji jest zakazany, pozostaje mięso, w tym wieprzowina, kiełbasy, podroby, a także ryby, skorupiaki, mleko i produkty mleczne, warzywa.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJKWoxF
bEJKWoya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)