Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozmowy na kolei wstrzymane

0
Podziel się

Do poniedziałku do godz. 13.30 zostały zawieszone mediacje między związkami zawodowymi a pracodawcami kolejowymi.

Rozmowy na kolei wstrzymane
(pkp.pl)
bDRUmoLF

Do poniedziałku do godz. 13.30 zostały zawieszone mediacje między związkami zawodowymi a pracodawcami kolejowymi - poinformował w piątek dziennikarzy mediator w tym sporze Longin Komołowski. Rozmowy trwały kilka godzin, a poprzedził je strajk ostrzegawczy.

Komołowski ocenił, że _ klimat rozmów jest dobry _. Nie chciał spekulować, czy strajk generalny na kolei jest prawdopodobny czy nie. Ocenił, że ewentualny strajk generalny na kolei nikomu nie jest potrzebny. _ Jestem tu po to, by do strajku nie doszło _ - powiedział dziennikarzom.

_ - Obecnie nie ma mowy o strajku generalnym na kolei, bo mediacje na razie trwają i mam nadzieję, że zakończą się porozumieniem _ - powiedział natomiast dziennikarzom po ogłoszeniu przerwy w rozmowach przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek. Dodał, że _ pozytywne jest to, że wreszcie zaczynamy rozmawiać merytorycznie _.

bDRUmoLH

Poinformował też, że podczas piątkowych rozmów z przedstawicielami pracodawców przedstawiono punkty do dalszych negocjacji. - _ Pracodawcy mają przeliczyć pewne rzeczy i przedstawić konkretne propozycje rozwiązań _ - powiedział Miętek.

Rzeczniczka Grupy PKP Katarzyna Mazurkiewicz powiedziała w piątek po południu, że to dobrze, iż związkowcy podjęli merytoryczne rozmowy. _ - Czekamy na dalsze rozmowy do poniedziałku. Mamy nadzieję, że do strajku generalnego nie dojdzie _ - stwierdziła.

Wcześniej, jeszcze podczas spotkania, Miętek wyszedł do dziennikarzy i pytany o przebieg spotkania poinformował, że głównym ustaleniem rozmów jest deklaracja obu stron, by spór zbiorowy zakończyć do 1 lutego br. "To dobry znak. To pokazuje, że żadna ze stron nie chce grać na zwłokę, a chce ten problem rozwiązać - ocenił Miętek.

W piątek między godz. 7 a 9, z powodu strajku ostrzegawczego w całej Polsce zatrzymano ponad 340 pociągów, czyli ok. 1/3 wszystkich, które w tym czasie wyjechały na tory. Łączne opóźnienie pociągów spowodowane przez strajk przekroczyło 27 tys. minut. Po zakończonym strajku odbyły się rozmowy między związkowcami a pracodawcami.

bDRUmoLN

Minister transportu Sławomir Nowak ocenił, że z piątkowego strajku na kolei zadowoleni są wyłącznie związkowcy, liderzy związkowi, a nie pasażerowie czy władze PKP SA.

Czytaj więcej w Money.pl
Od kiedy premier wiedział o strajku na kolei? Łączne opóźnienie pociągów spowodowane przez strajk przekroczyło 27 tys. minut.
" Nie można strajkować o tak błahą rzecz" Minister Sławomir Nowak liczy na to, że kolejarze poprą zmiany forsowane w PKP.
Będzie odszkodowanie za opóźniony pociąg Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w piątkowym komunikacie przypominał o prawach konsumentów podróżujących pociągiem.
bDRUmoMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)