Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rząd dosypie matkom do emerytury. Marczuk: państwo wynagradza za dużą liczbę dzieci

Rząd dosypie matkom do emerytury. Marczuk: państwo wynagradza za dużą liczbę dzieci

 

 

- To nie jest tak, że taka matka dostaje ekstra 1000 zł do tego, co już sobie wypracowała, tylko państwo ma dosypać do tego tysiąca - w ten sposób Bartosz Marczuk w programie "Money. To się liczy" wyjaśnia wstępne założenia gwarantowanej emerytury dla matki z przynajmniej czwórką dzieci.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej dodał, że za tak dużą liczbę dzieci, państwo "wynagradza" taką kobietę. W jego ocenie projekt ustawy powinien być gotowy już za kilka tygodni.

emerytura, dzieci, kobieta, bartosz marczuk
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
balina0
2018-04-25 06:39
założenia projektu są chore, mam czworo dzieci, nie dostawałam zasiłku wychowawczego, zasiłku rodzinnego bo za dużo zarabialiśmy wspólnie z mężem - trochę więcej niż płaca minimalna.... Pielęgnacyjnego na dzieci też nie dostawałam bo warunkiem było otrzymywanie zasiłku rodzinnego... Ale teraz jestem zbulwersowana propozycją emerytury dla matek wychowujących co najmniej 4 dzieci. Dodatek za wychowanie dzieci dla każdej matki z 4 dzieci bez jakiś progów dochodowych - owszem, ale emerytura za siedzenie całego życia w domu - stanowcze nie! Były przedszkola, żłobki więc można było pracować. ja po 6 latach wychowawczego poszłam do pracy, a najmłodsze 2 letnia córka do żłobka. i nie żałuje, w domu chyba bym oszalała. zresztą większość matek z 4 w miarę zdrowych matek tak robiła. bo jakie wytłumaczenie siedzenia w domu trzeba wymyślić gdy wszystkie dzieci już uczyły się? Nie wiem. projekt uchwały w takim założeniu tylko znów poróżni społeczeństwo a najwięcej matki z rodzin wielodzietnych....
Danuta
2018-04-20 10:51
Czyli jak u mam 4 dzieci i pracowałam przed i po wychowawczych ale moja emerytura będzie niewiele ponad 1000 to mam sobie radzić sama.
Anna
2018-04-18 23:07
To będę pieniądze dla patologii, od małego matka nauczy jak żyć z mops-u
Pokaż wszystkie komentarze (68)