Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
21.02.2009 09:14

Rząd dopłaci po 500 zł do raty kredytu?

Na pomoc rządu nie mają jednak co liczyć właściciele dużych mieszkań. Pomoc ma być bezzwrotna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Zapowiadana rządowa dopłata do kredytów hipotecznych wyniesie około 500 złotych do każdej raty. Jest szansa, że program ruszy już w kwietniu.

Ostatnia aktualizacja: 11:09* *

Jak pisze _ Dziennik _ci, którzy mają duże mieszkania, nie mają jednak na co liczyć. Takie osoby mogą bowiem w ostateczności zamienić mieszkania na tańsze - tłumaczy osoba blisko współpracująca z autorami rządowego pomysłu.

W praktyce - jak wyjaśniaMichał Boni, minister w kancelarii premiera odpowiadający za projekt - dopłata do raty wyniesie średnio ok. 500 zł. Państwo spłaci jednak najprawdopodobniej jedynie część raty. Pomoc będzie trwała przez rok.

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział w TVN24, że pomoc rządu dla bezrobotnych przy spłacie kredytów hipotecznychmoże być bezzwrotna. Jak zastrzegł, ostateczny kształt projektu będzie znany w ciągu kilku dni.

Chlebowski powiedział, że osoby, które tracą pracę będą musiały zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy i wówczas przez rok, rząd - w ramach Funduszu Pracy - udzieli _ wsparcia _ przy spłacie kredytu hipotecznego takim osobom.

Jak dodał, nie wiadomo jeszcze, jaka będzie wysokość pomocy. _ Wszystko będzie zależało od miesięcznej raty spłaty (kredytu) _ - zaznaczył Chlebowski. _ Wszystko na to wskazuje, że jest wielka szansa, żeby to była pomoc bezzwrotna _ - oświadczył szef klubu PO.

Chlebowski przewiduje, że pomoc rządu dla bezrobotnych przy spłacie kredytu, może być przeznaczona nawet dla kilkuset tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rząd, dopłata do kredytu, tusk, pomysł, plan kryzysowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz