Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rząd nie zlikwiduje KRUS

0
Podziel się:

Boni: Ewentualne zmiany w systemie będą zależne od dochodów jakie wykazują rolnicy.

Rząd nie zlikwiduje KRUS
(PAP/Paweł Supernak)

Zmiany w systemie ubezpieczeń rolników będą zależne od dochodów jakie wykazują rolnicy, a nie od posiadanego przez nich areału - powiedział ministerMichał Boni.

Szef zespołu doradców strategicznych premiera odniósł się do doniesień _ Gazety Wyborczej _, zdaniem, której zmiany w systemie ubezpieczeń i opodatkowania rolników miałyby przynieść budżetowi 2,5 mld zł rocznie.

_ - Jeśli jest rozważany jakiś model zmian w KRUS, to związany z dochodami. Pytanie, w którym momencie ci, którzy będą mieli określone dochody, będą uczestniczyć w głównym systemie, to jest do dyskusji _ - powiedział Boni w czwartek w Radiu TOK FM.

_ - Hektary mogą być wyłącznie punktem wyjścia do liczenia dochodów. Nie ma mowy o tym, by ktoś, kto ma tyle i tyle hektarów miał uczestniczyć w głównym systemie _ - dodał.

_ Gazeta Wyborcza _ podaje, że plan konsolidacji finansów publicznych zakłada m.in. zmiany dla rolników. Według _ Gazety _ ci, którzy mieliby co najmniej 15-hektarowe gospodarstwa, mieliby płacić podatek dochodowy i składki ZUS jak zwykli przedsiębiorcy. Budżet miałby na tym zyskać 2,5 mld zł rocznie.

_ - Jestem przeciwny likwidacji KRUS nikt takiego zamiaru nie ma. Nie ma żadnego powodu, dla którego należałoby go likwidować _ - powiedział Boni. _ W perspektywie roku 2025, 2030 my musimy rozmawiać o wydłużeniu aktywności zawodowej _ - dodał.

Raporty Money.pl
*Dziura w budżecie NFZ urosła przez cenę żyta * Budżet NFZ na 2010 rok ma być o 1,3 mld złotych mniejszy od tegorocznego. 600 mln zł mniej wpłaci KRUS. Bo tanieje zboże.
*Dziura w ZUS rośnie. Coraz trudniej będzie ją zasypać * W najbliższych latach niedobór w kasie ZUS sięgnie 70 mld zł. Mimo rosnących wpływów z naszych składek. Tylko w tym roku budżetowe dopłaty do ZUS i KRUS sięgną 80 miliardów złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)