Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nową drogą do Czech za 5 lat. Przetarg na budowę 32 km trasy S3 rozstrzygnięty

Nową drogą do Czech za 5 lat. Przetarg na budowę 32 km trasy S3 rozstrzygnięty

Fot. GDDKIA
Dwa tunele, 700-metrowe estakady i 3 węzły powstaną na południowym odcinku S3 z Bolkowa do Lubawki. Ekspresowe połączenie z granicą z Czechami ma być gotowe w 2023 roku.

Przetarg na budowę odcinka trasy S3 między Bolkowem a przejściem granicznym w Lubawce został rozstrzygnięty w środę przez wrocławski oddział GDDKiA. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum PORR S.A oraz spółka MOSTY ŁÓDŹ S.A.

Czytaj również: Nowy odcinek drogi S3 otwarty. Prace komplikowały szkody górnicze

Cała droga ma mieć łączną długość 32 kilometrów. Jednak inwestycja została podzielona na dwa zadania. Odcinek Bolków - Kamienna Góra, który liczył będzie 16,1 km ma wybudować PORR S.A. Koszt to ponad 1,5 mld zł.

 

 

Drugim odcinkiem jest 15,3-kilometrowa droga między węzłem Kamienna Góra Północ, a do Lubawką. Tu prace prowadzić będzie spóła MOSTY ŁÓDŹ. Ten fragment S3 kosztował będzie blisko 880 mln zł.


Źródło: GDDKIA

Jak informuje GDDiA, na tej trasie wybudowane zostaną m.in: 3 węzły drogowe: Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe oraz Lubawka, szereg obiektów inżynierskich w tym estakad po ok. 700 m oraz dwa tunele drogowe po około 2300 m i 320 m.

Czytaj też: Minister Adamczyk chwali się kosztami budowy dróg. Jest czym?

Budowa będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj" i potrwa najprawdopodobniej do 2023 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w księgarniach internetowych (tutaj)

autostrady, budowa dróg, s3, drogi w polsce
Czytaj także
Polecane galerie
hania60
2018-09-14 10:51
a kiedy zrobio s10 z Torunia do Bydzi????
wow
2018-09-14 08:48
Aż 32 km w zaledwie 5 lat! Świat z wrażenia przed tempem prac pada na kolana i prosi o wybaczenie i bezcenne rady.
Kolega pracownika sprzątająceo.
2018-09-14 04:44
( Niewolnik Niepełnosprawny ) Mój znajomy pracował jako osoba niepełnosprawna zatrudniona przez Firmę KARABELA CK. na obiekcje G.D.D.K.I.A w Olsztynie przy ul Warszawskiej . Tak mówił ze Naczelniki i Emerytowany Pracownik Pan Jurek zmuszali go do pracy ponad siły miał sam sprzątać dużo liści , i śniegu ! Jeszcze był ganiany do prac których nie powinien robić . A Pan Portier Emerytowany żołnierz czy Milicjant siedział na portierni krzyżówki nogi na na biurku z głupim uśmiechem. Czy taki Naczelnik powinien zajmować takie stanowisko. To nie jest dobre używanie niepełnosprawnego pracownika jako pługa do śniegu żeby czyścić cały plac , a gdzie maszyny do odśnieżania a może tylko na papierku a kasiora do kieszeni. Portier emeryt powinien pomagać niepełnosprawnemu a nie naśmiewać się z niepełnosprawnego pracownika. Ludziom odbija , Polacy nie przestrzegają w pomaganiu niepełnosprawnym , tylko im utrudniają poniżają itp .
Pokaż wszystkie komentarze (17)