Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schulz: "Tusk pomoże zażegnać kryzys na granicach Unii Europejskiej"

0
Podziel się:

- Rządy Tuska w Polsce w ciągu ostatnich siedmiu lat uczyniły ten kraj silniejszym i bogatszym - powiedział szef europarlamentu.

Schulz: "Tusk pomoże zażegnać kryzys na granicach Unii Europejskiej"
(ec.europa.eu)
bELbifhh

_ - Wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej Donald Tusk to polityk, którego proeuropejskie kwalifikacje nie budzą wątpliwości _ - ocenił szef europarlamentu Martin Schulz.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego napisał o tym w komunikacie, w którym gratuluje Tuskowi wyboru na szefa Rady, a włoskiej minister spraw zagranicznych Federice Mogherini - nominacji na szefową unijnej dyplomacji.

_ - Rządy Tuska w Polsce w ciągu ostatnich siedmiu lat uczyniły ten kraj silniejszym i bogatszym. Polska gospodarka rosła nawet wtedy, gdy wszystkie inne gospodarki UE weszły w recesję. Jego proeuropejskie kwalifikacje nie budzą wątpliwości _ - oświadczył Schulz.

bELbifhj

_ - Biorąc pod uwagę jego doświadczenie i wrażliwość, jestem przekonany, że Tusk znajdzie się w odpowiednim miejscu, by przyczynić się do rozwiązania kryzysu na granicach UE i zapewnić wiarygodny głos na scenie międzynarodowej, demonstrując, iż marką Europy jest jedność _ - dodał szef europarlamentu.

Komentując nominowanie Mogherini Schulz zauważył, iż Europa _ będzie potrzebować wszelkich umiejętności i energii _, by czynić postępy w czasie, gdy porządek międzynarodowy traci stabilność. _ UE bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje silnej, spójnej i strategicznej polityki międzynarodowej _ - wskazał.

Decyzje w sprawie wysokich stanowisk w UE zapadły w sobotę na unijnym szczycie w Brukseli. Tusk obejmie swą nową funkcję 1 grudnia na 2,5 roku. Będzie także przewodniczył szczytom strefy euro. Mogherini przejmie obowiązki 1 listopada, gdy kadencję rozpocznie nowa Komisja Europejska.

Czytaj więcej w Money.pl

bELbifhp
bELbifhK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)