Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu zajmie się pożarami wysypisk śmieci

211
Podziel się:

W najbliższą środę Sejm zajmie się zmianami w przepisach dotyczących gospodarki odpadami. To odpowiedź na plagę pożarów wysypisk, które w maju i czerwcu miały miejsce w różnych regionach Polski.

O terminie posiedzenia poinformował wicemarszałek Terlecki.
O terminie posiedzenia poinformował wicemarszałek Terlecki. (Mateusz Wlodarczyk/FORUM)

W najbliższą środę Sejm zajmie się zmianami w przepisach dotyczących gospodarki odpadami. To odpowiedź na plagę pożarów wysypisk, które w maju i czerwcu miały miejsce w różnych regionach Polski.

O dodatkowym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 27 czerwca, poinformował na Twitterze wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdza, że Sejm będzie pracował nad ustawami dotyczącymipożarów wysypisk śmieci i problemów z tym związanych.

- Jednak te ustawy, które będą procedowane w trybie pilnym, niczego pilnego nie rozwiązują - oceniła - Projekt ustawy dot. inspekcji ochrony środowiska, po uchwaleniu, ma wejść w życie 1 stycznia 2019 r., a jeden z przepisów nawet w 2020 r., więc gdzie tutaj przymiot pilny - pytała.

Kidawa-Błońska dodała, że na środowym posiedzeniu Sejmu będzie też rozpatrywany "pierwszy z projektów dot. ustawy o odpadach". Zaznaczyła, że jej zdaniem także w przypadku tej ustawy nie było potrzeby, by zwoływać dodatkowe posiedzenie Sejmu.

*Zobacz też: * *Koszty gaszenia jednego pożaru składowiska śmieci to nawet milion złotych. Ministerstwo chce zakładać monitoring *

Branża mówi o celowych podpaleniach

W maju i czerwcu w Polsce składowiska śmieci płonęły wielokrotnie. W ten sposób ich właściciele tanim kosztem pozbywają się odpadów. We wszystkich pożarach z dymem poszły odpady trudne lub niemożliwe do przetworzenia i drogie w składowaniu. Branża mówi o celowych podpaleniach. Tę wersje uwiarygadniają zyski. 50 tys. ton spalonych w Zgierzu to 11 mln zł na czysto.

Na środowym posiedzeniu Sejm zajmie się też pierwszym czytaniem rządowego projektu ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. System będzie adresowany do gospodarstw domowych o określonym poziomie dochodów, które nie posiadają innego mieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(211)
I tyle
6 lat temu
Ten sejm trzeba skierować na wysypisko.
j25
6 lat temu
a juz myslalam ze w niedziele beda obradowac taki poploch
kain
6 lat temu
To będzie okazja spalić kolejne " wysypisko" / te na Wiejskiej / i może nastąpi jakaś poprawa ?
Stach Ostróżk...
6 lat temu
[QUOTE]Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu zajmie się pożarami wysypisk śmieci [/QUOTE]. A ja usłyszałem przypadkowo rozmowę w kawiarni toczoną między dwoma "garniturowanymi" gośćmi. Otóż mówili oni, że w tej gadce o śmieciach wcale nie chodzi o śmieci wyrzucane przez ludność, ale śmieci kadrowe, ponieważ w epoce elektroniki, komputeryzacji, cyfryzacji i robotyzacji zarówno we władzach centralnych, jak i "korpusie urzędniczym" dalsze tolerowanie decydentów bez konkretnych kwalifikacji grozi Polsce krachem gospodarczym i politycznym. Powstaje więc pytanie, co zrobić z tymi kadrowymi śmieciami i zastąpić ich fachowcami, aby ratować kraj przed upadkiem, ale jednocześnie zapewnić dotychczasowe politykom ich apanaże, aby zgodzili się na przekazanie władzy fachowcom? Oto jest pytanie!!!
Adam
6 lat temu
Drżę cały kiedy bają o nim starcy i strach wspominać przed nocą
...
Następna strona