Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Senatorowie latają luksusowo. Ponad 200 tys. zł kosztowały saloniki VIP na lotniskach

Politycy zasiadający w izbie wyższej naszego parlamentu, nie chcą Politycy zasiadający w izbie wyższej naszego parlamentu, nie chcą stać w kolejkach do odprawy i czekać z innymi podróżnymi na twardych lotniskowych ławkach. Wybierają głębokie, miękkie fotele i pięciogwiazdkową obsługę, za którą płaca podatnicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MAREK LASYK/REPORTER)
Salonik VIP na krakowskim lotnisku. Nasi senatorowie lubią wygodne latanie.

Politycy zasiadający w izbie wyższej naszego parlamentu nie chcą stać w kolejkach do odprawy i czekać z innymi podróżnymi na twardych lotniskowych ławkach. Wybierają głębokie, miękkie fotele i pięciogwiazdkową obsługę, za którą płacą podatnicy.

Polscy senatorowie nie chcą przebierać w suchych kanapkach za kilkanaście złotych i wystawać w kolejkach do odprawy. W tym samym czasie mogą przecież spokojnie zasiąść w wyciszonym saloniku VIP i rozkoszować się bogatym wyborem przekąsek i drinków.

Jak donosi „Super Express” od początku 2017 r. Senat wydał na zapewnienie politykom wstępu do tych luksusowych ”poczekalni” już pond 200 tys. zł.

"W Polsce politycy za nic nie odpowiadają"

Jak donosi gazeta koszty jednostkowe za wynajęcie lotniskowych przybytków luksusu nie są małe. Podczas delegacji senatorów do Indonezji było to np. 18 tys. zł, a do RPA nawet 26 tys. zł. Nie zawsze jednak dotyczyło to odległych podróży.

Podczas tegorocznych podróży okazało się, że specjalnego traktowania wymagał m.in. marszałek Stanisław Karczewski. Polityk korzystał z saloników VIP, gdy latał na spotkania z dziećmi spędzającymi wakacje na koloniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: senatorowie, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-09-2018

xartPo co Polsce 100 senatorów jak jest tylko 17 województw. Zmniejszyc ilość tych nierobów do 34 i wszystko w temacie.

24-09-2018

JulekCzy moglibyśmy to porównać do cotygodniowych lotów rządowym samolotem wodza Tuska z Warszawy do Gdańska ? To by tak wyszło ze trzy-cztery tygodnie … Czytaj całość

24-09-2018

żenadaAle te POpsy mają kompleksy. Takie wycie na forum.

Rozwiń komentarze (40)