Notowania

Sklepy odzieżowe znikają jeden po drugim. Polacy wolą kupować w sieci

Nawet tysiąc sklepów z ubraniami może zniknąć z mapy Polski w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Klienci coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, zamawiają odzież przez internet. Problemu nie mają głównie duże sieciówki, które na brak ruchu w sklepach stacjonarnych nie mogą narzekać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ludzie coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, wolą zamówić ubranie przez inernet.

Jak pisze "Rzeczpospolita", liczba sklepów odzieżowych w Polsce co roku systematycznie spada. Pod koniec grudnia było ich w naszym kraju 38 tysięcy. W ciągu tego roku może ubyć około tysiąca. Wszystko za sprawą rosnącej popularności zakupów przez internet.

Zwijanie biznesu to głównie zmartwienie właścicieli pojedynczych sklepów. Problem nie dotyczy najpopularniejszych w Polsce sieci odzieżowych. Nowe sklepy otwierać będzie między innymi polski gigant LPP (właściciel Reserved, Cropp czy Mohito).

Zobacz też: W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł:

Dobrze radzą sobie też dyskonty odzieżowe, takie jak Pepco i KiK. Część Polaków w ogóle rezygnuje z chodzenia do klasycznych sklepów odzieżowych i zaopatruje się w marketach: Biedronce, Lidlu czy Tesco.

Choć kupowanie odzieży przez internet jest coraz popularniejsze, a duże sieci notują nawet 100-procentowe wzrosty sprzedaży, to i tak taka forma stanowi zaledwie kilka procent sprzedaży ogółem. Mimo to odzież i obuwie są w Polsce najczęściej kupowanymi przez internet produktami.

Tagi: handel, sklepy odzieżowe w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2018

ból dudydobra zmiana działa - ciuch budy i handlarze chińszczyzną w sieci mają się dobrze. A swoją drogą to mało kto chce kupować chińskie badziewie za … Czytaj całość

11-01-2018

mikaBzdura ! znikaja fajne sklepy z dobra jakosciowa odzieza a wchodzi chinski chłam!!!! polska gospodarka pada ale chinczycy sie bogaca...

11-01-2018

reWysokie czynsze i opłaty zrobiły swoje.

Rozwiń komentarze (144)

Wybrane dla Ciebie