Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sklepy odzieżowe znikają jeden po drugim. Polacy wolą kupować w sieci

Sklepy odzieżowe znikają jeden po drugim. Polacy wolą kupować w sieci

Ludzie coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, wolą zamówić ubranie przez inernet. Fot. East News
Ludzie coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, wolą zamówić ubranie przez inernet.

Nawet tysiąc sklepów z ubraniami może zniknąć z mapy Polski w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Klienci coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, zamawiają odzież przez internet. Problemu nie mają głównie duże sieciówki, które na brak ruchu w sklepach stacjonarnych nie mogą narzekać.

Jak pisze "Rzeczpospolita", liczba sklepów odzieżowych w Polsce co roku systematycznie spada. Pod koniec grudnia było ich w naszym kraju 38 tysięcy. W ciągu tego roku może ubyć około tysiąca. Wszystko za sprawą rosnącej popularności zakupów przez internet.

Zwijanie biznesu to głównie zmartwienie właścicieli pojedynczych sklepów. Problem nie dotyczy najpopularniejszych w Polsce sieci odzieżowych. Nowe sklepy otwierać będzie między innymi polski gigant LPP (właściciel Reserved, Cropp czy Mohito).

Zobacz też: W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł:

 

 

Dobrze radzą sobie też dyskonty odzieżowe, takie jak Pepco i KiK. Część Polaków w ogóle rezygnuje z chodzenia do klasycznych sklepów odzieżowych i zaopatruje się w marketach: Biedronce, Lidlu czy Tesco.

Choć kupowanie odzieży przez internet jest coraz popularniejsze, a duże sieci notują nawet 100-procentowe wzrosty sprzedaży, to i tak taka forma stanowi zaledwie kilka procent sprzedaży ogółem. Mimo to odzież i obuwie są w Polsce najczęściej kupowanymi przez internet produktami.

Czytaj także
Polecane galerie
Dulka
2018-01-15 18:44
Fajna opcja jest w Reserved właśnie, bo jak chcesz to przymierzysz sobie kiedy masz czas, a jak dostaniesz kasę to nie jedziesz drugi raz tylko zamawiasz online.
ada
2018-01-12 19:50
Sieciówki nie znikną, a jak mają byc to najlepiej żeby polskie były, Reserved jest ok
Gosciu
2018-01-12 11:02
I dobrze obecne sieciowe sklepy odzieżowe są męczące. Od wejścia głośna muzyka że nie można normalnie rozmawiać. Cześć jeszcze rozpala śmierdzące zapachy do tego obsługa narzucając swoją pomoc w imię amerykańskiej polityki sprzedaży.
Pokaż wszystkie komentarze (133)