Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sklepy odzieżowe znikają jeden po drugim. Polacy wolą kupować w sieci

Sklepy odzieżowe znikają jeden po drugim. Polacy wolą kupować w sieci

Ludzie coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, wolą zamówić ubranie przez inernet. Fot. East News
Ludzie coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, wolą zamówić ubranie przez inernet.

Nawet tysiąc sklepów z ubraniami może zniknąć z mapy Polski w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Klienci coraz częściej, zamiast pójść do sklepu, zamawiają odzież przez internet. Problemu nie mają głównie duże sieciówki, które na brak ruchu w sklepach stacjonarnych nie mogą narzekać.

Jak pisze "Rzeczpospolita", liczba sklepów odzieżowych w Polsce co roku systematycznie spada. Pod koniec grudnia było ich w naszym kraju 38 tysięcy. W ciągu tego roku może ubyć około tysiąca. Wszystko za sprawą rosnącej popularności zakupów przez internet.

Zwijanie biznesu to głównie zmartwienie właścicieli pojedynczych sklepów. Problem nie dotyczy najpopularniejszych w Polsce sieci odzieżowych. Nowe sklepy otwierać będzie między innymi polski gigant LPP (właściciel Reserved, Cropp czy Mohito).

Zobacz też: W 2022 r. rynek modowy w Polsce osiągnie wartość ponad 43 mld zł:

 

 

Dobrze radzą sobie też dyskonty odzieżowe, takie jak Pepco i KiK. Część Polaków w ogóle rezygnuje z chodzenia do klasycznych sklepów odzieżowych i zaopatruje się w marketach: Biedronce, Lidlu czy Tesco.

Choć kupowanie odzieży przez internet jest coraz popularniejsze, a duże sieci notują nawet 100-procentowe wzrosty sprzedaży, to i tak taka forma stanowi zaledwie kilka procent sprzedaży ogółem. Mimo to odzież i obuwie są w Polsce najczęściej kupowanymi przez internet produktami.

Czytaj także
Polecane galerie
fgg
2018-07-13 09:06
rząd też w zasadzie też jest zbyteczny
Maria
2018-03-19 18:43
Dobre sobie sklepy "znikają jeden po drugim"... Ja i wielu moich znajomych ubrań i butów nie kupują przez internet. Sama kilka razy kupiłam przez internet a później odsyłałam lub zostałam z bublem, który na zdjęciu wyglądał pięknie ale w rzeczywistości był nędznej jakości.
Buty bardzo często trzeba wypróbować a nie da się tego zrobić przez internet.
gość
2018-02-14 14:26
Nie znikną i to długo jeszcze. Sam np butów przez neta nie jestem w stanie kupić. Niby numeracja ta sama a jedne za małe inne za duże.
Pokaż wszystkie komentarze (144)