Notowania

SKOK-i Jaworzno i Piast zostaną przejęte przez bank. KNF wydłuża termin składania ofert

KNF zaznacza, że choć na razie wpłynęło zgłoszenie od jedynego banku, inne banki mogą jeszcze zdecydować się na wzięcie udziału procesie restrukturyzacji obu podupadłych SKOK-ów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bolesław Walendziak / East News)
Kolejne SKOK-i zostaną przejęte przez bank.

Wpłynęło zgłoszenie od banku krajowego zainteresowanego udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Jaworzno i SKOK Piast, poinformowała w środę Komisja Nadzoru Finansowego. Na wniosek banku termin na podjęcie decyzji przesunięto na 13 lipca.

KNF zaznacza, że choć na razie wpłynęło zgłoszenie od jedynego banku, inne banki mogą jeszcze zdecydować się na wzięcie udziału procesie restrukturyzacji obu podupadłych SKOK-ów. Poprzedni termin składania ofert upłynął 12 czerwca.

Komisja podjęła decyzję o dopuszczeniu banków do procesu restrukturyzacji obu SKOK-ów pod koniec maja, gdy umorzone zostało umorzeniu postępowania w sprawie przejęcia SKOK Jaworzno i SKOK Piast przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową.

Wideo: SKOK-i. Niekończąca się afera

Zarządca komisaryczny w SKOK-u Jaworzno został ustanowiony przez KNF w sierpniu 2016 r. W przypadku SKOK-u Piast taka sama decyzja zapadła w czerwcu 2017 r.

W maju Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła przejęcie przez bank innej kasy oszczędnościowo-kredytowej. SKOK Rafineria został przejęty przez Bank BGŻ BNP Paribas.

KNF ocenił, że zapewni to "pełne bezpieczeństwo" środków zgromadzonych w tej kasie. Wcześniej pomocy SKOK-owi Rafineria z funduszu stabilizacyjnego odmówiła Kasa Krajowa.

Jak poinformowano, proces przejęcia SKOK Rafineria przebiegać będzie przy wsparciu finansowym Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wartość środków publicznych przeznaczonych na ten cel będzie niższa niż kwota depozytów zgromadzonych w SKOK Rafineria.

Masz newsa? Podziel się nim przez dziejesie.wp.pl

Tagi: skok-i, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2018

Jan 235No to ile z tych SKOKów poszło na konta PISowców w Loksemburgu???? Znowu kilka MILIARDÓW??? CIEMNY LUD WSZYSTKO ZAPŁACI!!!!

15-06-2018

EmiliaO ile niższa będzie wartość środków pochodzących z BFG? Czy nie jest tak, że bank przejmując tak dużą bazę powinien za nią zapłacić ? Świetny interes … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)