Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD chce "atomowego" referendum

0
Podziel się:

Partia w maju złoży wniosek o referendum w sprawie budowy elektrowni atomowej w Polsce.

SLD chce "atomowego" referendum
(Christopher Peterson/CC/Flickr)

SLD zapowiada, że w maju złoży wniosek o referendum w sprawie budowy elektrowni atomowej w Polsce.

Klub Sojuszu powołuje się na 125. artykuł Konstyuycji, który mówi, że referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Poseł SLD Ryszard Kalisz mówi, że referendum powinno być poprzedzone debatą na temat polityki energetycznej w naszym kraju. Z kolei Dariusz Szwed z Zielonych 2004 uważa, że polityka rządu dotycząca dyskusji ze społeczeństwem jest jedynie działaniem PR-owskie.

Według planów rządu, pierwsza polska elektrownia atomowa ma zacząć pracę w 2020 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t124608.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szydlo;atomowe;referendum;jest;bez;sensu,57,0,811065.html) Szydło: Atomowe referendum jest bez sensu Teraz wszyscy są pod wrażeniem tego co dzieje się w Japonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t37525.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;bedzie;pieniedzy;i;odwagi;na;polski;atom,17,0,793617.html) "Nie będzie pieniędzy i odwagi na polski atom" Pierwsze wpłaty na budowę elektrowni atomowej to kilka miliardów dolarów.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)