Notowania

turystyka
19-09-2018 (11:09)

Small Planet w Niemczech ma kłopoty. Wniosek o niewypłacalność

Small Planet w Niemczech złożyło wniosek o ogłoszenie niewypłacalności. Kłopoty spółki w Niemczech, jak zapewnia centrala holdingu, nie odbiją się na działalności w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Katarzyna Izdebska-Białka)
Niemiecki Small Planet niewypłacalny

Prezesi niemieckiego Small Planet Airlines złożyli we wtorek wniosek do sądu w Berlinie o ogłoszenie niewypłacalności, informuje "Rzeczpospolita". Firma zamierza przeprowadzić proces restrukturyzacji spółki. Wszystkie zaplanowane rejsy będą realizowane zgodnie z planem.

Skąd kłopoty finansowe? Na rynku brakowało załóg, jeden z samolotów został dostarczony zbyt późno przed rozpoczęciem sezonu letniego, inny wzięty w leasing okazał się zawodny. Gdy doszły "nieprzewidziane zdarzenia techniczne", to przy gęstej siatce rejsów musiało się przełożyć na to spóźnienia i ostateczny wzrost kosztów.

Jak informuje holding, sytuacja w Niemczech nie będzie miała znaczenia dla działalności pozostałych spółek - na Litwie, w Polsce i w Kambodży, czytamy na internetowej stronie gazety.

Zobacz także: Udany sezon w branży turystycznej. Jedna trzecia Polaków wybrała ten sam kraj

Jak pisaliśmy w money pl, za mała liczba samolotów we flocie bywa powodem gigantycznych problemów dla polskich turystów. Czarterowe linie w sezonie są mocno obłożone, a dysponują ograniczoną liczbą samolotów. O problemach z opóźnionymi lotami Small Planet pisaliśmy kilkukrotnie, informują nas o nich Czytelnicy za pomocą platformy DziejesieWP.

Jak chwali się na swoich stronach spółka, linia Small Planet Airlines jest numerem jeden rynku czarterowego w Polsce. Linia wyrosła na lidera czarterów w Polsce według liczby pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu czarterowym w 2017 roku. Przewiozła 1,22 mln pasażerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: turystyka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2018

BellaDziadstwo a nie charter do likwidacji!!!!

19-09-2018

ZygmuntFaktycznie opinia Smallplanet nie jest w ostatnich czasach najlepsza. Najgorsze, że jest to wyłącznie przez opóźnienia jakie powodują. Serwis, obsługa … Czytaj całość

19-09-2018

Robert[QUOTE] linia Small Planet Airlines jest numerem jeden rynku czarterowego w Polsce [/QUOTE] jest tez numerem jeden w długosci oddawania pieniedzy za … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)