Notowania

Solaris pójdzie pod młotek. Siedmiu zainteresowanych

Pojazdy niskoemisyjne naszej produkcji jeżdżą bowiem po stolicach wielu europejskich miast.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris Bus&Coach)
Przedstawiciele firmy nie komentują doniesień o sprzedaży.

Założyciele firmy Solange i Krzysztof Olszewscy badają opcję sprzedaży 100 proc. akcji udziałów w Solarisie – potwierdził w czterech niezależnych źródłach "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze dziennik, doradcą producenta będzie monachijska firma Goetzpartners. To może sugerować, że preferowany nabywca Solarisa mógłby pochodzić właśnie z Niemiec.

Jednak do szczegółowego badania kondycji finansowej firmy nie został dopuszczony żaden podmiot z tego kraju – podaje "DGP". Najważniejsi gracze rynku pochodzą z Turcji i Chin. Lista nie jest długa, zawiera bowiem zaledwie siedem podmiotów. Ofertę może złożyć też Polski Fundusz Rozwoju.

Elektryczny Solaris Urbino z nagrodą "Bus of The Year 2017"

Przedstawiciele firmy nie komentują doniesień o sprzedaży. Jednak, jak sugeruje dziennik, dla Solarisa to najlepszy czas na podjęcie odpowiednich kroków. Firma może się pochwalić najwyższą w swojej historii sprzedażą na poziomie 1397 sztuk i przychodami w 2017 r. w wysokości 1,85 mld zł.

Polska firma Solaris produkująca pojazdy komunikacji miejskiej - autobusy, trolejbusy i tramwaje - znana jest i ceniona w Europie. Pojazdy niskoemisyjne naszej produkcji jeżdżą po stolicach wielu europejskich miast.

Firma dostarczyła do co najmniej 32 państw około 15 tys. pojazdów.Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: komunikacja, produkcja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2018

Grzegorz"Dobra zmiana" wykończy każdą prywatną firmę. Kto może sprzedaje i przenosi biznes poza zasięg tej komunistycznej władzy.

03-04-2018

TakiMoim zdaniem firma powinna pozostać w polskich rękach dość już zagranicznego kapitału żeby się uniezależnić od innych państw musimy sami produkować i … Czytaj całość

03-04-2018

HołkFirma rozwinęła się za PO, byc może pomimo PO i w oparciu o niemiecką technologie (silniki), skorzystawszy z "desinteresment" niemieckich … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (122)