Notowania

solaris
04.12.2015 13:51

Solaris testowany na ulicach Paryża. Francuzi kupią polskie autobusy?

W Paryżu rozpoczęły się testy elektrycznego Solarisa nowej generacji

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris)

Nowy Solarisi Urbino 12 electric został wybrany przez Paryskie przedsiębiorstwo transportu miejskiego (RATP) i z miejsca rozpoczął testy w ruchu liniowym. Francuzi chcą, aby od 2025 roku komunikacja miejska dysponowała flotą złożoną z pojazdów wyłącznie bezemisyjnych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości przetestowania nowego autobusu bateryjnego Solarisa. Testy pozwolą nam jeszcze precyzyjniej rozrysować plany związane z rozwojem bezemisyjnego transportu w ramach programu Bus 2025 - powiedziała Marie-Claude Dupuis, dyrektor departamentu autobusowego RATP.

- Współpraca z RATP to duże wyzwanie. Jestem pewien, że nasz nowy autobus elektryczny pokaże się na ulicach Paryża ze swojej najlepszej strony. Posłuży mu w tym jego nowa, lekka konstrukcja, wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, jak na przykład oś elektryczna trzeciej generacji, a także komfortowe wnętrze i niebanalny design - stwierdził dr Andreas Strecker, prezes firmy Solaris Bus & Coach SA.

Bezemisyjne autobusy elektryczne polskiego Solarisa wożą już pasażerów w Niemczech (m.in. w Brunszwiku, Berlinie, Hamburgu, Dreźnie i Düsseldorfie), Polsce (w Warszawie, Jaworznie, Ostrołęce, Inowrocławiu) oraz Szwecji (Västeras). Wkrótce wyjadą również m.in. na ulice Barcelony.

Autobus elektryczny, który będzie testowany na ulicach Paryża bazuje na konstrukcji, mającego premierę podczas targów IAA 2014 Nutzfahrzeuge w Hanowerze, nowego Urbino 12. Szkielet nowego pojazdu jest lżejszy i jednocześnie sztywniejszy od jego poprzednika, a przy tym równie trwały, ponieważ został wykonany z tego samego materiału o wysokiej odporności na korozję. Urbino zostało wyposażone w baterie o pojemności 240 kWh oraz system ładowania plug-in. Dodatkowo Solaris we współpracy z firmą Ekoenergetyka dostarczył mobilną stację ładowania DC - quickPoint Depot Charger o mocy wyjściowej 80 kW.

Autobus ma 30 miejsc siedzących, z czego 16 dostępnych z niskiej podłogi. Przestrzeń pasażerska została wyposażona w przyjemne LED-owe oświetlenie. Również światła zewnętrze wykorzystują tę przyjazną środowisku technologię. Wysoko umiejscowione, ergonomiczne miejsce pracy kierowcy wraz obniżonym pasem przedniej szyby gwarantuje bardzo dobrą widoczność oraz kontakt z pasażerami. Urbino 12 electric otrzymało również nowoczesny, czytelny i intuicyjny w obsłudze pulpit dotykowy.

Tagi: solaris, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz