Notowania

praca
07.08.2018 19:46

Premier rozmawiał z 'Solidarnością'. Co mówią związkowcy? "Niech lepiej to przemyśli"

"Solidarność" domaga się odmrożenia płac w budżetówce, kwoty naliczania funduszu socjalnego oraz wzrostu płacy minimalnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/EAST NEWS)
- Chcemy doprowadzić do konsensusu ze związkami zawodowymi - zapewnił premier po spotkaniu z NSZZ "Solidarność".

We wtorek Mateusz Morawiecki spotkał się w Gdańsku ze związkowcami z "Solidarności". - W naszym wspólnym interesie jest, aby zbiegły się interesy przedsiębiorców i pracowników - mówił premier.

"Solidarność" domaga się odmrożenia płac w budżetówce, kwoty naliczania funduszu socjalnego oraz wzrostu płacy minimalnej.

Premier po spotkaniu ze związkowcami zapewniał, że poruszonych zostało wiele ważnych spraw. - Chcemy doprowadzić do konsensusu ze związkami zawodowymi. Będziemy starali się tak kierować państwem, aby prowadzić zrównoważony rozwój, zarówno terytorialnie jak i między różnymi obszarami życia - mówił premier Morawiecki.

- Głęboko wierzę w to, że najsilniejsze gospodarki oparte są o dialog. To model do którego dążymy - dodał. Zapewnił też, że prawa pracownicze są ważne dla jego rządu, a za dowód przedstawił prowadzenie minimalnych stawki godzinowych, pensji minimalnej czy wolnych niedziel.

Przewodniczący Piotr Duda stwierdził, że "spotkanie było bardzo owocne, choć w momentach burzliwe i trudne". Dodał również, że związek "przekazał premierowi swoje problemy". - Czekamy teraz aż premier usiądzie, przeanalizuje, oceni nasze postulaty i przedstawi Komisji Krajowej wnioski z dzisiejszego spotkania. Dla nas mogą być tylko jedne: że rząd pochyli się nad problemami pracowników sfery budżetowej i nastąpi w tej sferze jakiś progres. Przypominam, że od 2010 roku te wynagrodzenia są zamrożone- zaznaczył.

- Jak pan premier słusznie zauważył, rośnie gospodarka, rośnie PKB, chcemy, aby to odczuli także pracownicy tzw. budżetówki - zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, solidarność, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2018

RafiCo za bełkot. To już nie jesteśmy czołówką wzrostu gospodarczego? Czyli się nie da? Wystarczy nie kraść? Pieniędzy nie ma i nie będzie? Ale spokojnie … Czytaj całość

07-08-2018

PawełJak to czytam, to doświadczam czegoś w rodzaju deja vu. Jakbym , cholera , słyszał sprawozdanie Kroniki Filmowej ze spotkania tow. Gierka z aktywem … Czytaj całość

08-08-2018

Grzecznie pytamNie rozumiem takiego bratania się zw.zawodowego Solidarność z rządem -czy to jest jeszcze związek czy zaplecze partyjne PiS. ?

Rozwiń komentarze (33)