Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sondaż zaufania do ekonomistów. Polacy im nie ufają

0
Podziel się:

Zaufanie do byłego wicepremiera i ministra finansów deklaruje 11 procent ankietowanych.

Sondaż zaufania do ekonomistów. Polacy im nie ufają
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad połowa Polaków - 57 procent - nie ufa żadnemu znanemu ekonomiście. Największym szacunkiem cieszy się Leszek Balcerowicz - wynika z sondażu PBS dla _ Pulsu Biznesu _.

Zaufanie do byłego wicepremiera i ministra finansów deklaruje 11 procent ankietowanych. 7 procent ufa Markowi Belce, 5 - Zycie Gilowskiej, a po 3 procent Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu, Jackowi Rostowskiemu, Grzegorzowi Kołodce i Witoldowi Orłowskiemu.

Socjologowie tłumaczą, że deficyt zaufania do ekonomistów to przede wszystkim dowód na to, że Polaków nie interesuje ekonomia, ani życie gospodarcze kraju. Wielu ankietowanych nie ufa ekonomistom, bo ich po prostu nie zna.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdź, co Polacy myślą o Walentynkach Zwyczaj obchodzenia 14 lutego Dnia Zakochanych podoba się 74 proc. Polaków, nie lubi go 20 procent.
Rybiński i Modzelewski w rządzie PiS? Gliński wczoraj poinformował, że przedstawi ekspertów w dziedzinie gospodarki, którzy mogliby znaleźć się w tworzonym przez niego rządzie.
Styczeń to tylko wyjątek? Jest nowy sondaż Co trzeci Polak boi się o pracę. Co piąty spodziewa się pogorszenia sytuacji finansowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)