Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cezary grabarczyk
22.10.2011 17:44

Spółdzielnia Grabarczyka walczy o wpływy

Chodzi o stanowisko szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej i wicemarszałka Sejmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Członkowie tzw. spółdzielni zabiegają o to, by minister infrastruktury Cezary Grabarczyk został szefem klubu parlamentarnego Platformy - nieoficjalnie dowiedział się Wprost.

Grabarczyk już zapowiedział swoje odejście z rządu. - _ Czarek powinien sobie pomóc i powiedzieć premierowi o swoich oczekiwaniach. O co powinien walczyć? O funkcję szefa klubu, to oczywiste. To jedyne stanowisko, wyłączając Marszałka Sejmu, które daje realny wpływ na bieg wydarzeń _ - portal _ Wprost24 _ cytuje jednego ze współpracowników ministra infrastruktury, członka partyjnej spółdzielni.

Grabarczyk ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o budowanie koalicji w Sejmie i szukanie poparcia wśród posłów. W 2006 roku udało mu się wbrew Donaldowi Tuskowi i Grzegorzowi Schetynie przeforsować kandydaturę Bogdana Zdrojewskiego na stanowisko szefa klubu PO.

- _ Tym razem sytuacja jest trudniejsza, bo rekomendacja Tuska ma dziś dużo większą moc. Będziemy jednak walczyć _ - twierdzi rozmówca _ Wprost24 _. Z ustaleń tygodnika wynika, że plan awaryjny spółdzielni zakłada obsadzenie przez któregoś z jej członków, niekoniecznie przez Grabarczyka, funkcji wicemarszałka Sejmu.

O tzw. spółdzielni Grabarczyka czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;nie;wypiera;sie;znajomych;i;ich;broni,115,0,760691.html) Grabarczyk nie wypiera się znajomych i ich broni SLD pokazało listę pracowników ministerstwa infrastruktury związanych z szefem. Ten się broni: Oni mają kompetencje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t124512.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/klopotek;sld;udaje;ze;nie;wie;ze;kto;ma;wladze;ten;ma;kadry,207,0,760783.html) Kłopotek: SLD udaje, że nie wie, że kto ma władzę ten ma kadry Obsadzając stanowiska najpierw szukamy specjalistów wśród znajomych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t80077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejna;afera;po;poslanka;oskarza;ludzi;ministra,183,0,746679.html) Kolejna afera PO? Posłanka oskarża ludzi ministra Iwona Śledzińska-Katarasińska oskarża współpracownika Cezarego Grabarczyka i prezesa jednej z podległych mu spółek.
Tagi: cezary grabarczyk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz