Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż Millennium. BCP chce się pozbyć do 15,41 proc. akcji

Portugalczycy chcą pozbyć się do 15,41 proc. akcji Banku Millennium w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bank Millennium)

Portugalski BCP chce sprzedać część udziałów w polskim banku Millennium. Spółka podała w komunikacie, że szuka kupca na blisko 187 mln akcji z 794 mln posiadanych. Ich wartość to ok. 1,4 mld zł

Portugalczycy chcą pozbyć się do 15,41 proc. akcji Banku Millennium w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu. BCP planuje pozostać długoterminowym akcjonariuszem większościowym Banku Millennium - poinformował bank w komunikacie.

Oferta sprzedaży w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu dotyczy nie więcej niż 186.979.631 akcji Banku Millennium. Otwarcie księgi popytu nastąpić ma, jak podał bank, "niezwłocznie".

"Oferta prywatna ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji kapitałowej BCP przy jednoczesnym zachowaniu większościowego pakietu akcji w spółce. BCP, będąc akcjonariuszem większościowym, jest nadal w pełni zaangażowany w Bank Millennium, który zajmuje kluczową pozycję w działalności i strategii BCP" - napisano w komunikacie.

Bank podał, że BCP zobowiązał się do przestrzegania 180-dniowego okresu ograniczenia zbywalności pozostałych akcji Banku Millennium. Spółka poinformowała, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju rozważa zainwestowanie nie więcej niż 270 mln zł w nabycie akcji Banku Millennium, stanowiących nie więcej niż 3 proc. kapitału zakładowego banku.

Funkcję wyłącznego globalnego koordynatora pełni J.P. Morgan, a wraz z DM PKO BP pełnią rolę współprowadzących księgę popytu. Millennium Dom Maklerski pełni funkcję głównego współmenadżera.

Obecnie Banco Comercial Portugues posiada 794.751.136 akcji banku stanowiących 65,51 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie ma konieczności znaczącego obciążania wyników Millennium" Prezes banku nie planuje zmieniać polityki dywidendowej.
Millennium prognozuje wyniki za kolejne kwartały Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w drugim kwartale 2014 roku wzrósł do 163,6 mln zł.
Bank Millennium wypłaci ponad ćwierć miliarda złotych Walne Zgromadzenie Banku Millennium zdecydowało, że zysku osiągniętego w 2013 roku na dywidendę trafił 266,9 mln zł, co daje 0,22 zł dywidendy na akcję.
Tagi: bank millennium, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz