Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stawki za wodę. Rząd zmniejsza kwotę, o którą podniesie daninę, firmy wciąż niepocieszone

63
Podziel się

Resort środowiska obniżył o ponad 5 zł planowane stawki za metr sześcienny wody dla producentów napojów. Branża stwierdza, że to wciąż za wysoka kwota - pisze "Puls Biznesu".

Stawki za wodę. Rząd zmniejsza kwotę, o którą podniesie daninę, firmy wciąż niepocieszone
(Shutterstock/Phattara Heesawat)
bEhTagMl

Aby wdrożyć unijne dyrektywy, Ministerstwo Środowiska musi zwiększyć stawki za wodę dla odbiorców przemysłowych. Jest to konieczne, by przychody ze świadczonych usług w pełni pokrywały koszty funkcjonowania systemu wodno-kanalizacyjnego.

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą napojów protestują przeciwko podwyżkom cen za wodę. Do tej pory producenci napojów za metr sześcienny wody pitnej musieli zapłacić około 10 groszy. Ministerialni urzędnicy zaproponowali zwiększenie ceny za 1000 l wody z 10 groszy do 8,20 zł.

Protesty przedsiębiorców znacznie utrudniały resortowi przeforsowanie projektu, wobec czego zaproponowano kompromis: z planowanych 8,20 zł Ministerstwo Środowiska skłonne jest obniżyć podwyżkę do 3 złotych - czytamy w artykule.

bEhTagMO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(63)
Arekkk
5 lata temu
Powinno się zabronić urywania wody z studni głębinowych do podlewania kapusty i pomidorów w szklarniach. To kpina aby taką wodę marnować
Marek1136
5 lata temu
Kpina jakie 3 zł jak my jako zwykli odbiorcy w Białym Borze mieście fotoradarów płacimy ponad 6 zł.
zuzia
5 lata temu
Jak w bajkach o Leninie. Mamy dobry rząd. Mógł zabić, ale jest tak wyrozumiały w swej zachłanności, że obniżył. No i co teraz będzie doił?
bEhTagMP
baran-y
5 lata temu
I znowu MONEY w roli głównej ! Rząd się nie wycofuje tylko ew. zmniejszy stawkę !!! To medium od chwili powstania działa w stylu jak ten poprzedni rząd !
frogo
5 lata temu
kiedy stawki za używanie powierza do oddychania ?
...
Następna strona