Notowania

Minister Morawiecki: prace nad Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju są na ukończeniu

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewnia, że Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest już uzgodniona. Minister rozwoju i finansów powiedział dziennikarzom w Brukseli, że obecnie trwa, jak to ujął, "szlifierka stylistyki". Dodał, że dokument może zostać przyjęty przez rząd we wtorek, a najpóźniej - za 10 dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministrowie omawiali Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) na wtorkowym posiedzeniu rządu. Na razie Rada Ministrów nie podjęła uchwały w sprawie jej przyjęcia. Mateusz Morawiecki zapewnił, że dyskusja była konstruktywna.

Z kolei premier Beata Szydło zgłosiła kilka zastrzeżeń do SOR, bo - jak powiedziała w środę - nie spełniła ona do końca jej oczekiwań. Podkreśliła, że to najważniejsza strategia PiS i musi być perfekcyjna. - Nie przyjęliśmy wczoraj tego dokumentu ze względu na to, że pewne poprawki jeszcze będą naniesione. On wymagał jeszcze doprecyzowania. Ja również zgłosiłam kilka zastrzeżeń. Natomiast mogę powiedzieć, że kształt tego dokumentu, który został przedstawiony wczoraj, nie ulegnie zmianie - powiedziała premier Szydło.

Stwierdziła przy tym, że dokument "nie spełniał do końca moich oczekiwań". - To jest najważniejsza strategia, którą rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje, i ona musi być perfekcyjna - podkreśliła szefowa rządu.

Zaznaczyła, że w związku ze Strategią wywiązała się dyskusja między resortami "i pewne uwagi się pojawiły".

Premier poinformowała, że wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zadeklarował, iż na najbliższym bądź kolejnym posiedzeniu rządu ten dokument zostanie przedłożony i wtedy Rada Ministrów go przyjmie.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada m.in., że w roku 2030 dochód rozporządzalny brutto w Polsce ma być zbliżony do poziomu średniej UE, a do 2020 r. ma wynosić 80 proc. średniej.

Tagi: strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-02-2017

Grzegorz_T[QUOTE] prace nad Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju są na ukończeniu [/QUOTE] Co ten facet wie o prowadzeniu działalności gospodarczej ? … Czytaj całość

02-02-2017

deniby premier wypowiada się w czyim imieniu? przecież wiadomo, że na klęczniku oczekiwać będzie na przyzwolenie prezesunia. Sama siebie oszukuje, że … Czytaj całość

02-02-2017

suwerenPiS to patologia.

Rozwiń komentarze (49)