Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Klęska suszy. Morawiecki obiecuje pomoc rolnikom

15
Podziel się:

Nie będzie miesiąca miodowego, panie ministrze - zwrócił się do nowego szefa resortu rolnictwa Jana Ardanowskiego premier Mateusz Morawiecki. W ten sposób zapowiedział rządową pomoc dla rolników dotkniętych suszą.

Premier nie daje nowemu ministrowi taryfy ulgowej.
Premier nie daje nowemu ministrowi taryfy ulgowej. (PAP/Leszek Szymański)

- Susza może wystąpić na 4 mln ha z 14 mln ha, na których gospodarują rolnicy. Bilans wodny mamy gorszy niż w 2006 i 2015 roku, najgorszych jak dotychczas latach ostatniej dekady - przyznał Morawiecki na środowej konferencji prasowej.

Zadeklarował, że rząd będzie pomagał rolnikom. - Staramy się być przygotowani do walki z suszą, chcemy współpracować z wójtami, burmistrzami i prezydentami miast. Nie powiemy rolnikom, że mogli się ubezpieczyć, nie pozostawimy ich samym sobie - obiecał.

Zobacz także: Zobacz też: Polska firma pomaga rozwijać rolnictwo w Afryce

Nowy minister rolnictwa Jan Ardanowski przyznał, że susza występuje na terenie niemal całej Polski. By precyzyjnie oszacować wielkość strat dla rolników, rząd musi przeanalizować informacje ze wszystkich pól. Wtedy będzie można mówić o wielkości i kosztach pomocy.

Zapowiedział, że zakładane są m.in. umorzenia i prolongaty zobowiązań zaciągniętych przez rolników dotkniętych suszą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(15)
bab
4 lata temu
Rolnik zawsze będzie narzekał bo taki już jest. Krzyczeli o uwolnienie cen, teraz jak powódź, susza, mróz wołają o wypłatę szkody. Dopłaty mają do materiału siewnego, paliwa, płatności obszarowe, PZU, dotacje prawie na wszystko, maszyny , urządzenia , budowy, przebudowy i wiele innych. Młody rolnik , dotacje na rozwinięcie działalności dla członków rodziny a teraz jeszcze będzie dla seniora a co dostaje robotnik, no co tylko kopa i jeszcze musi dopłacać rolnikowi do KRUS.
jarosław
4 lata temu
dlaczego znowu mamy pomagać bogatym rolnikom nie płacącym ZUS ? Dlaczego wsyscy muszą się ubezpieczać a rolnicy nie tylko zawsze wyciągają ręce po kasę ? Rolnicy są pasożytami normalnego , uczciwego społeczeństwa.
ccc
4 lata temu
caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta
ON
4 lata temu
CAŁY PIS BĘDZIE LAŁ NA POLA !
Aaa
4 lata temu
Ja tez chce zeby mi umozyli skladki zus za ostatnie pol roku - mi tez ostatnio ciezko idzie.