Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Izabela Trzaska
|

Światowe Dni Młodzieży. CBA zatrzymało 5 osób

145
Podziel się

CBA zatrzymało 5 osób podejrzanych o spowodowanie szkody majątkowej przy organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży. CBA zatrzymało 5 osób
(KAROL SEREWIS)
bCYmSQoR

_ _Aktualizacja: 9:18

Delegatura CBA w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzi śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie.

5 zatrzym.przez #CBA w/s wyrz.zn.szkody maj. PKP S.A.:Dyr.B.Bezp.PKP., prez. 2 sp., mjr BOR.Kontr.1,9 mln zł - profil.zagr.terror.bomb,ŚDM pic.twitter.com/GHCWHjaj3p

bCYmSQoT

-- CBA (@CBAgovPL) 2 marca 2017

Postępowanie dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2016 roku przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie. Wniosek o kontrolę skierował do CBA 5 lipca minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a poparł go minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Według ustaleń śledczych w maju 2016 r. PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek niekorzystną umowę na 1,9 mln zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym.

Rano agenci CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tym śledztwie: dyrektora biura bezpieczeństwa PKP S.A., właściciela warszawskiej spółki realizującej kontrakt, majora Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownika PKP S.A.

bCYmSQoZ

Już wcześniej agenci CBA przeszukali biura PKP S.A. w Warszawie i warszawskiej spółki mającej realizować kontrakt. Zabezpieczono dokumentację związaną z zawarciem kwestionowanej umowy.

Trwają kolejne przeszukania w miejscach pracy, zamieszkania i przebywania zatrzymanych osób.

bCYmSQpu
KOMENTARZE
(145)
J 23
4 lata temu
Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie biedna a Polak żebrakiem
ach
4 lata temu
Kiedy zatrzmania związane z wydawaniem publicznych pieniędzy na religijną imprezę?
qwerty
4 lata temu
jeśli powiedzieli o tym w TVP to śledztwo z pewnością wykaże winę Tuska.
bCYmSQpv
warszawianka
4 lata temu
doooobra zmiana :-) afera za aferą ....
olo
4 lata temu
A kiedy CBŚ wejdzie do Rydza i skonfiskuje mu 200 mln które zebrał na stocznie gdańską?
Najnowsze komentarze (145)
fuzz
4 lata temu
Ciekawe komu tak naprawdę podpadli zatrzymani i co właściwie zrobili, że ich zgarnęli? Coś czuję, że ŚDM to tylko pretekst, żeby się kogoś pozbyć. Pewnie po raz kolejny jeden pokazuje drugiemu, że może więcej. Gdyby faktycznie chodziło o wyeliminowanie korupcji oraz ukaranie winnych w związku z organizacją ŚDM, to musieliby na początek zamknąć połowę urzędniczego Krakowa + sporą część wysoko postawionych kościelnych... I proszę tylko nie mówić, że jestem przeciwko Kościołowi i próbuję kogoś szkalować. Za dużo słyszałem od wielu bezstronnych osób jeszcze przed rozpoczęciem ŚDM o przewałach na wiele większe kwoty... 1,9mln to są przy tym grosze.
lojalny dla p...
4 lata temu
1,9 miliona to ciut mniej niż nowe autko dla Szydło Beaty premierki , że o bezpieczeństwie tejże , nie wspomnę . A tak poza głównym ustępem , wreszcie wiadomo dlaczego Szyszka , zorganizował wycinkę drzew , przecież gdyby nie drzewo to broszka Szydło Beaty zostałaby nietknięta .
lolek
4 lata temu
[QUOTE] 1,9 mln zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym. [/QUOTE] Coraz lepiej w tym naszym biednym kraju się dzieje. Przeciętnego Kowalskiego ścigają za 100 zł a tu przewałka za 1,9 miliona na profilaktyczne zagrożenie terroryzmem wydane ze strony kolei państwowych. Okazuje sie że to co pisano o wydatkach na Światowe Dni Młodzieży to była tylko taka lipa dla gawiedzi. Jak doliczy się jeszcze wydatki firm to kwota wzrośnie o 3000 %.. Na wszystko w tym biednym kraju brakuje ( służbę zdrowia , edukację , renty i emerytury itd ) ale na głupoty jest. Dziś jako emeryt dostałem 10 zł podwyżki po prawie 50 latach pracy a te barany wydają tyle kasy na rozrywki.
olo główny
4 lata temu
I jaka grupa jest najbardziej korupcjogenna? Urzędnicy . Gdyby nie oni korupcji by nie było, no bo gdzie?
kuba
4 lata temu
Ciekawe czy Episkopat o tym wiedział ?
anka
4 lata temu
Polska cała na przekretach niedługo bedzie bummm
babcia z pod ...
4 lata temu
no jak to ,PAN Błaszczak niedawno jaki to sukces odniósł organizując ŚDM a terasz co? oj to pewnie wina Tuska
ciekawy
4 lata temu
A czy asiem CBA odważy się zająć aferzystami ze strony kleru ze Stasiem "pijawką" ( od lat rozdaje krew wyssaną z JPII ) na czele.
bCYmSQpn
Matka Polka
4 lata temu
Wcale mnie to nie dziwi. To było do przewidzenia. Tam gdzie jest kościół tam jest złodziejstwo. Tak było, jest i mam nadzieję, że już długo nie będzie. Zlicytować majątki kościele w Polsce, a kler pognać do kruchty i niech się modlą za siebie aby im Bóg wybaczył wszelkie zło jakiego się dopuścili.
klosek
4 lata temu
i co w tym dziwnego?- W Polsce tylko kościół jest ''uczciwy''- dostaje wszystko legalnie .Pozostali to sami ''aferzyści ''
kj
4 lata temu
Co to znaczy "Według ustaleń śledczych w maju 2016 r. PKP S.A zawarło z jedną z warszawskich spółek niekorzystną umowę na 1,9 mln zł netto obejmującą realizację przedsięwzięć profilaktycznych w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym." Bez przetargu bo nie piszą czy był. Jeśli był to co znaczy "niekorzystna umowa"? Jakieś legendy służby tworzą a cel widoczny - wyeliminować z rynku firmę ochroniarską. Wszystkie chwyty dozwolone, nawet prostacka legenda.
obserwator
4 lata temu
Panie Błaszczak, /bo przecież jest PANEM/ i co z ŚDM? miało być tak doskonale zorganizowane i zabezpieczone, a tu MUKA. Organizacja i zabezpieczenie- to nie tylko bezpieczeństwo uczestników, to także wszystko co wokół np. logistyka czy właśnie profilaktyka. Ale cóż Pan i tak wie swoje i ludziom w oczy mówi że BIAŁE jest CZARNE.
emerytka Polk...
4 lata temu
Czy w tej Polsce nie można tego ukrócić karać nie szukać uniewinnienia i nie przeciągać spraw. Konfiskata wszystkiego do paki i niech jeszcze pracuje na swoje siedzenie i utrzymanie.
WK
4 lata temu
KIEDY CBA ZAJMIE SIĘ RYDZYKIEM ?
...
Następna strona