Notowania

Szef podkomisji smoleńskiej trafił do władz państwowej spółki zbrojeniowej

Wacław Berczyński, szef podkomisji smoleńskiej został przewodniczącym rady nadzorczej w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi - donosi "Dziennik Łódzki". To te zakłady, gdzie Airbus chciał składać Caracale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Pietruszka/ PAP)

Wacław Berczyński, szef podkomisji smoleńskiej, został przewodniczącym rady nadzorczej w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 w Łodzi - donosi "Dziennik Łódzki". To te same zakłady, w których Airbus chciał składać Caracale.

Firma należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Dr inż. Wacław Berczyński zanim w lutym tego roku został przewodniczącym podkomisji smoleńskiej, był współpracownikiem parlamentarnego zespołu smoleńskiego. To konstruktor, emerytowany inżynier Boeinga i NASA, doradca Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) i Departamentu Obrony USA. Był assistant professorem Uniwersytetu Concordia w Montrealu. Pracował też jako specjalista przy konstruowaniu samolotów w Canadair (obecnie Bombardier). Specjalizuje się w materiałach kompozytowych.

Berczyński studiował, a później pracował na Politechnice Łódzkiej. Był jednym z założycieli "Solidarności" na tej uczelni.

W zakładach WZL nr 1 w Łodzi byłyby składane Caracale - gdyby kontrakt z ich producentem, koncernem Airbus, został podpisany. Polski rząd jednak zakończył rozmowy, ponieważ nie był zadowolony z oferty offsetowej koncernu.

Tagi: wacław berczyński, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-10-2016

liderTo jest ta dojna zmiana.kolesie rodziny, znajomi. .A wyborcy pisu co na to.? DOBRZE TAK.?

27-10-2016

OlaKiedy ta dzicz pisowska odejdzie?!?oni to dopiero zrujnują ten kraj!

27-10-2016

KOPERNIKDojna zmiana w wykonaniu kolesi z pis !!!

Rozwiń komentarze (233)