Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef ZNP: ciepło odnosimy się do protestu nauczycieli

Nie jesteśmy inicjatorem poniedziałkowego protestu, ale ciepło przyglądamy się działaniom nauczycieli. Jutro zbiera się Zarząd Główny i podejmiemy decyzję o formie strajku - mówi Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Banaszak/REPORTER)
Sławomir Broniarz zapowiedział, że we wtorek ZNP zaproponuje własną formę działań protestacyjnych

Szef ZNP przyznał, że Związek ciepło odnosi się do protestu. Dodał jednocześnie, że "nie rekomenduje takiej formy działań".

- Nie dysponujemy informacjami na temat liczby nauczycieli, którzy nie stawili się w poniedziałek do pracy, ani listą placówek, w których mogą wystąpić braki kadrowe – powiedział w rozmowie z money.pl

We wtorek zbiera się Zarząd Główny Związku, który podejmie decyzję o formie protestu. Prezes nie chciał zdradzić, jak może wyglądać nauczycielski protest. Informacje na ten temat poda na jutrzejszej konferencji prasowej.

Zestresowani nauczyciele, lekcje w stołówkach. "To nie służy dzieciom"

Zapytany, czy taka forma protestu – masowe zwolnienia lekarskie, w wyniku których część rodziców nie będzie mogła zostawić dzieci w placówkach szkolnych i przedszkolnych, nie stanowi balansowania na granicy prawa, odpowiedział, że przecież to nie nauczyciele sami wystawiają sobie zwolnienia. Skoro więc lekarze uznają, że się one należą, to trudno mówić, że działania nauczycieli są niezgodne z prawem.

"W dniach 17.12–21.12 bierzemy zbiorowe L4. Żądamy 1000 zł podwyżki od 1.02.2019 r. Jeżeli rząd nas nie wysłucha, akcję powtarzamy po Nowym Roku. Mamy dość niskich zarobków i coraz trudniejszych warunków pracy. Nie czekajmy na związki zawodowe, bo efekty ich pracy są marne i niewidoczne. Zjednoczmy się na dole!" – napisali nauczyciele kilka dni temu w specjalnym oświadczeniu.

Informacje o liczbie nauczycieli, którzy nie pojawili się w pracy, dopiero spływają do kuratoriów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nauczyciele, sławomir broniarz, znp, strajk nauczycieli, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2018

dno180 dni w roku wolnego , co chwile podwyżki i ciągle mało! zmiencie pracę pokażcie na wolnym rynku ile jesteście warci i kto by was zatrudnił

17-12-2018

wokTym postkomunistom ciagle za mało.

17-12-2018

fantomasKiedy ten postkomunistyczny beton zniknie z polityki.To judasz masonski.

Rozwiń komentarze (182)