Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Szybkie rodzenie wg PiS. Marczuk wyjaśnia, o co chodzi z premią za drugie dziecko w 24 miesiące [WIDEO]

Szybkie rodzenie wg PiS. Marczuk wyjaśnia, o co chodzi z premią za drugie dziecko w 24 miesiące

 

 

Rząd chce przyspieszyć tempo rodzenia się dzieci w Polsce. Zachęca, by drugie dziecko w rodzinie przychodziło na świat 24 miesiące po tym pierwszym. - To nie jest jakaś fanaberia, wymysł. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Austrii czy Szwecji i się sprawdza - wyjaśnił Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. W programie "Money. To się liczy" tłumaczył również, dlaczego matka min. czwórki dzieci dostanie od państwa minimalną emeryturę, nawet jeśli nigdy nie pracowała.

rodzina, emerytura, dziecko, kobieta, matka, bartosz marczuk, wielodzietność
Czytaj także
Polecane galerie
zx
2018-04-18 00:07
Ile dzieci ma zbawiciel wiecznie klepiący ????? Jedyne futerko które głaskał to kota ??????????
nck
2018-04-17 21:29
Moim zdaniem powinno sie wprowadzić olbrzymi podatek co miesięczny od starych kawalerów bezdzietnych dodatkowo taki rzędu 2000 zł
Złość
2018-04-17 20:43
Tym oto sposobem dzieci będą się rodzić tylko dla kasy, najpierw 500 +, potem emeryturka. Nie ważne, czy dzieci będą kochane, zadbane, byle były źródłem dochodu na papierosy i alkohol.Nie ma dnia,żeby media nie podawały informacji o znęcaniu się nad dziećmi. Ile tragedii wychodzi na jaw,a ile jest zamaskowanych? A może by tak pomóc kobietą, które latami się leczą, by móc zajść w ciążę i mieć upragnione dzieci? Nie, na to już nie ma pieniędzy. Jeśli chcesz mieć dziecko to lecz się prywatnie, kupuj leki na 100 %, rób badania prywatnie, bo na nzf czekasz pół roku, jeśli nie jesteś w ciąży. Sama leczę się od kilku lat i staramy się o dziecko. Najpierw prywatnie,potem lekarz kazał mi na nfz,bo leki na niecały miesiąc 180zł, teraz zabrali mu kontrakt z nfz i znowu prywatnie. Ktoś powie zmień lekarza - otóż nie to 4 lekarz i jedyny który znalazł przyczynę, bo inni lekceważyli moje objawy. Ale dla rządu pewnie jestem drugim sortem, bo nie mam gromadki. Osobiście cieszyłabym się z każdej ilości dzieci i nie dla pieniędzy, tylko dlatego,że kocham dzieci i obecnie łzy mi płyną same jak widzę maleństwa. A tych co się znęcają to bym tak samo traktowała - biła, rzucała, przpalała, bo więzienie to zbyt duży luksus dla zwyrodnialców.
Pokaż wszystkie komentarze (76)