Notowania

Paweł Kukiz
05.10.2015 15:52

Szydło i Kukiz na wiecu w kopalni Brzeszcze. Stawiają na polski węgiel

Zaniechania rządu odbijają się na całej branży górniczej - przekonywała kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Polska węglem stoi, cały polski przemysł oparty jest na górnictwie - mówił z kolei Paweł Kukiz. Oboje uczestniczyli w poniedziałek w wiecu w kopalni Brzeszcze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Górnicy z kopalni Brzeszcze ogłosili gotowość strajkową i zapowiadają przyjazd do Warszawy. W poniedziałek zorganizowali wiec.

Szydło, przemawiając do pikietujących górników, oświadczyła, że należy doprowadzić do tego, żeby polska gospodarka była oparta o nowoczesne, rozwijające się górnictwo. - To nie będzie łatwe. Bo to, że przez ostatnie lata nie zrobiono niczego i pozwolono na to, żeby branża górnicza miała coraz większe problemy, te zaniechania polskiego rządu odbijają się dzisiaj na całej branży - mówiła.

- Jeżeli po 25 października (dniu wyborów parlamentarnych) usiądziemy razem do stołu, wspólnie będziemy rozwiązywać problemy, to będziemy potrafili doprowadzić do tego, że polskie górnictwo będzie konkurencyjne i będzie się rozwijało, a miejsca pracy nie tylko będą utrzymane, ale będą powstawały nowe - przekonywała kandydatka PiS na premiera.

Szydło zaznaczyła, że politycy muszą brać odpowiedzialność za to, co mówią i robią. - Jest taki polityk w Polsce, który pokazuje i udowadnia, że taka odpowiedzialność wśród polityków to rzecz normalna. To prezydent Andrzej Duda, którego wy również wsparliście, za co wam serdecznie dziękuję - zwróciła się Szydło do górników.

Oświadczyła, że Polska potrzebuje stabilnego rządu. - Premier polskiego rządu, to rozhisteryzowana osoba, która zamiast rządzić wprowadza chaos. Potrzebujemy rządu, który nie będzie łamał umów i danego słowa. My umów dotrzymujemy i słowa nie łamiemy. Chcemy razem z wami, wspólnie realizować program naprawy górnictwa - zadeklarowała Szydło.

Z kolei Kukiz, który zabrał głos po wiceprezes PiS, powiedział, że "Polska węglem stoi". - Cały polski przemysł oparty jest na górnictwie. Polski dobrobyt oparty był na górnictwie. Zapytacie mnie o plan, o naprawę - jest jeden bardzo prosty: wypowiedzieć tę durną, bandycką ustawę klimatyczną - mówił.

- Co robią Niemcy? Gaszą nam światło. Oni nie chcą naszego węgla. Oni chcą wprowadzić swoje Volkswageny i ten smród im akurat nie przeszkadza. Mówią o pakiecie klimatycznym i emisji spalin: Volkswagen, wszystko w porządku, drobna pomyłka. Polskie kopalnie zamurować, najlepiej z inwentarzem. Emisja spalin - proszę bardzo: zamiast dotować niemieckie wiatraki w Polsce, dotujcie filtry w kominach i nie będziecie mieli emisji - mówił Kukiz.

Ponadto podkreślał, że trzeba zmienić konstytucję i przywrócić państwo obywatelom. - To my musimy decydować o tym, jakie przepisy unijne będziemy akceptować, jakie nie, bo Polska jest nasza - przekonywał.

Zobacz także: Zasiłki dla najbiedniejszych idą w górę

Tagi: Paweł Kukiz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz