Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Niemiecka sieć handlowa wchodzi do Polski. Do końca roku chce mieć nawet kilkadziesiąt sklepów

224
Podziel się:

TEDi Sieć Handlowa otworzy swój pierwszy sklep w Polsce pod koniec czerwca. Potem planuje szybką ekspansję.

Pierwszy sklep Tedi ma zostać otwarty pod koniec czerwca.
Pierwszy sklep Tedi ma zostać otwarty pod koniec czerwca. (Joehawkins/wikimedia/CC BY-SA 4.0)

Tedi otworzy swój pierwszy sklep w Polsce pod koniec czerwca. Potem planuje szybką ekspansję.

Jak powiedział prezes polskiej odnogi spółki Mirosław Huczek, pierwszy sklep zostanie otwarty w centrum handlowym Vendo Park w Dąbrowie Górniczej.

- Planujemy otwarcie kilkudziesięciu punktów w tym roku w Polsce. Jest to możliwe organizacyjnie i możliwe ze względu na dostępność lokalizacji. Interesują nas właściwie wszelkie powierzchnie od 500 do 1300 m2, chętnie w ramach parków handlowych wśród innych operatorów dyskontowych - wyjaśnił Huczek.

Prezes uważa, że model biznesowy Tedi jest sprawdzony w innych krajach, w których obecna jest sieć i doskonale sprawdzi się na rynku polskim. Jak zapewnił, jego sklepy nie będą wchodziły "w bezpośrednią konkurencję z żadną z dotychczasowych sieci na rynku".

Zobacz także: Zobacz też: Sadowski: Nie ma sensu dręczyć milionów obywateli podatkiem PIT

Za bliską konkurencję można natomiast uznać Pepco, o czym pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Tedi chce wejść do Polski.

Sieć tych sklepów sprzedaje produkty niespożywcze. Na półkach znajdziemy przede wszystkim szeroko pojęte artykuły gospodarstwa domowego, ale nie tylko. Podstawę asortymentu mają stanowić elementy dekoracji domu, produkty dla zwierząt, zabawki, czy narzędzia do majsterkowania.

Tedi to czołowy niemiecki operator sieci niespożywczych dyskontów z łączną liczbą ok. 2 tys. punktów w Europie, w tym 1,8 tys. w Niemczech.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(224)
josiepytom
6 lat temu
Swój do swego po swoje - czyli gdzie ???
polak68
6 lat temu
jeśli moje państwo Polska wyrazi na to zgodę zamiast rozbudowywać własną sieć (Społem?) to pies ich trącał bo to tacy Polacy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
pis=po
6 lat temu
A potem pisowco-peowcy zdziwieni ze 3 miliony polakow wyjechalo za chlebem....... tu juz sie nie za zarobic zeby normalnie zyc !!
Niewygodna pr...
6 lat temu
,,Orlen w Niemczech jest właścicielem aż 565 stacji paliwowych. Pierwsze z nich przejął jeszcze w 2003 roku i zaczął im nadawać własne logo z charakterystycznym orłem. Szybko okazało się jednak, że Niemcy bojkotują stacje co do których wiedzą, że są własnością polskiego kapitału. Kierownictwo Orlenu zostało w ten sposób zmuszone do zmiany nazwy swoich stacji w Niemczech na "STAR" i rezygnacji z loga z orłem... A nam wmawiają, że narodowość kapitału nie ma znaczenia. "
Ekonomistka
6 lat temu
Wyjazd z Polski z obcym kapitałem, tak na teraz to jest obszar zbytu produktów z UE,który z tych krajów pozwala na taką ekspansję u siebie-ŻADEN.Czyli ktoś tutaj mam niezłe profity !!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona