Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tego jeszcze nie było. Kopalnie kręcą teledyski o BHP

0
Podziel się:

Nagrane na zlecenie kopalni piosenki mają promować wśród górników bezpieczną pracę.

Tego jeszcze nie było. Kopalnie kręcą teledyski o BHP
(melhi/iStockphoto)

Piosenka _ Ryzyko zawodowe _ będzie promować wśród górników i ich rodzin bezpieczną pracę w kopalniach. Dziś odbyła się premiera teledysku, nagranego przez zespół Głębia. Jego liderem jest górnik z kopalni Rydułtowy-Anna, Dawid Klimanek.

Utwór _ Ryzyko zawodowe _ powstawał kilka miesięcy. To druga promująca bhp piosenka zespołu. Pierwsza - _ Bezpieczna praca _ - zyskała ogólnopolski rozgłos. W internecie teledysk do niej obejrzały dziesiątki tysięcy osób; odtwarzano go w kopalniach i telewizji, piosenkę grano w radiu. W przyszłości ma powstać płyta złożona z piosenek Głębi, poświęconych bezpiecznej pracy.

Zespół, oprócz jego lidera, tworzą także skrzypaczka Sandra Małuch oraz bracia Płaczkowie: gitarzysta Damian i perkusista Sebastian. Na flecie i saksofonie gościnnie zagrał Paweł Gańczorz.

Za teledysk odpowiadał filmowiec i nadsztygar ds. bhp w kopalni Rydułtowy-Anna, Bogusław Porwoł. Podobnie jak poprzednio, część scen nakręcono pod ziemią, na poziomach 800 i 1000 metrów, a także m.in. na bocznicy kolejowej i w górniczej przychodni lekarskiej.

ZOBACZ TELEDYSK _ RYZYKO ZAWODOWE _:

/

W teledysku przedstawiono wiele typowych w górnictwie sytuacji, które - przy lekceważeniu przepisów i zasad bezpieczeństwa - mogą skończyć się wypadkiem. Pojawiają się środki ochronne, których zawsze powinni używać górnicy - od masek pyłowych, poprzez ochronne okulary, po zatyczki do uszu. Widać obrywające się na górników skały oraz sytuację, która skończyła się urazem oka. Wszystko po to, by przestrzec górników przed rutyną.

Nad górnikami czuwa jednak - także w teledysku - legendarny Skarbnik - duch podziemi. _ Musza czuwać nad tymi synkami, bo z ryzykiem zawodowym różnie bywa _ - konkluduje Skarbnik w końcówce utworu.

Zobacz także: ZOBACZ TELEDYSK _ BEZPIECZNA PRACA _:

Premierowa prezentacja teledysku odbyła się w Brzeszczach (Małopolskie) podczas finałowych zmagań organizowanego już po raz ósmy przez Kompanię Węglową konkursu _ Pracuję bezpiecznie _. Jego zwycięzca - Bogdan Pasternak z kopalni Brzeszcze - dostał 10 tys. zł., a dwaj kolejni finaliści - Tomasz Kremeź z kopalni Bolesław Śmiały i Marek Karkoszka z kopalni Piast - odpowiednio 7,5 i 5 tys. zł.

W konkursie organizowanym przez największą górniczą firmę mogą brać udział wszyscy górnicy zatrudnieni pod ziemią - w sumie ok. 45 tys. osób. W tym roku testy eliminacyjne wypełniła rekordowa ilość ponad 1,2 tys. osób. Do ścisłego finału weszło 16 najlepszych, którzy rywalizowali w czwartek w Brzeszczach. Po raz pierwszy w finale konkursu użyto tabletów, na których pojawiały się pytania oraz zaznaczane przez górników odpowiedzi.

Rzecznik Kompanii, Zbigniew Madej, podkreśla, że cieszący się z roku na rok rosnącą popularnością konkurs to ważny element kształtowania kultury bezpieczeństwa i swoistej mody na bezpieczną pracę. Organizatorzy konkursu wierzą, że wiedza górników w zakresie bhp realnie przekłada się na bezpieczne, zgodne z przepisami zachowania pod ziemią.

_ - Konkurs z pewnością przyczynia się do konsekwentnego kształtowania przekonania, że wiedza o zasadach bhp może w określonych sytuacjach uchronić pracownika przed wypadkiem, a nawet uratować mu życie _ - podsumował Madej.

O kondycji polskiego górnictwa czytaj w Money.pl
Kopalnie zaskakują. Mają pieniądze na rozwój Zysk spółek węglowych w pierwszym półroczu 2011 r. wyniósł około 1 mld zł. Pieniądze będą przeznaczone na rozwój.
Miliardowe zyski kopalni. To duży postęp Ponad 1 mld 132 mln zł zysku wypracowały w pierwszych pięciu miesiącach tego roku spółki węglowe należące do Skarbu Państwa.
Górniczy gigant chce pozbyć sie długów Przyjęcie nowej strategii Kompanii Węglowej, zmiany organizacyjne oraz większą aktywność w działaniach na rzecz umocnienia pozycji węgla w Europie zapowiada jej nowa prezes, Joanna Strzelec-Łobodzińska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)