Notowania

atom
28.12.2012 17:10

Termin listu PGE, KGHM, Tauronu i Enei przedłużony

Spółki PGE, KGHM, Enea i Tauron przedłużyły do końca marca termin obowiązywania listu intencyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mandj98/CC/Flickr)

Spółki PGE, KGHM, Enea i Tauron przedłużyły do końca marca termin obowiązywania listu intencyjnego ws. nabycia udziałów w spółce celowej, powołanej do budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej - podała PGE.

Jak poinformowała Grupa, nowy termin obowiązywania listu to 31 marca 2013. List został podpisany 5 września 2012 r. i zawierał możliwość przedłużenia jego obowiązywania o kwartał za zgodną wszystkich stron. Na jego mocy cztery spółki podjęły prace nad projektem umowy nabycia udziałów w powołanej przez PGE spółce celowej PGE EJ1, która odpowiada za bezpośrednie przygotowanie procesu inwestycyjnego budowy i eksploatacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Umowa ma uwzględniać prawa i obowiązki każdej ze stron przy realizacji projektu, przy założeniu, że PGE będzie pełnić, bezpośrednio lub poprzez podmiot zależny, rolę wiodącą w procesie realizacji projektu. Jak podkreślali sygnatariusze przy podpisywaniu listu, nie stanowi on zobowiązania stron do zawarcia umowy sprzedaży udziałów spółki celowej oraz udziału w projekcie jądrowym.

Plany rządu zakładają wybudowanie przez PGE dwóch elektrowni jądrowych o łącznej mocy ok. 6000 MW. Według ostatnich szacunków Grupy, pierwszy blok mógłby ruszyć ok. 2024 r.

Czytaj więcej w Money.pl
56 proc. Polaków za budową elektrowni jądrowej Badanie ogólnopolskie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku ponad 15 lat.
Dowiemy się prawdy o programie atomowym? Nie wiadomo jeszcze, czy MAEA uzyskała w Teheranie zgodę na inspekcję ośrodka wojskowego w Parczinie.
Mają licencję na budowę elektrowni atomowej Przyznana licencja zawiera m.in. dokładny opis obiektów jądrowych, które na jej mocy mogą powstać, a także 36 szczegółowych wymagań.
Tagi: atom, rząd, tauron, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz