Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera w Volkswagenie. Tym razem koncern przeprasza za testy na małpach

57
Podziel się:

Badanie, przeprowadzone przez grupę badawczą i lobbingową założoną przez VW, Daimler, BMW i Robert Bosch było błędem – przyznał koncern Volskwagen.

To kolejny brudny epizod toczącej się afery w koncernie VW.
To kolejny brudny epizod toczącej się afery w koncernie VW. (Francis Storr/Flickr (CC BY-SA 2.0))
bEILTwYB

"Wybrane metody naukowe były błędne. Lepiej byłoby się obejść bez takiego badania" – w ten sposób koncern przeprasza za upublicznione przez New York Times testy na zwierzętach, mające wykazać stopień szkodliwości spalin.

Badanie, przeprowadzone przez grupę badawczą i lobbingową założoną przez VW, Daimler, BMW i Robert Bosch było błędem – przyznał koncern Volskwagen. Badania na 10 małpach, które w amerykańskim laboratorium miały wdychać spaliny testowanego VW Beetle ujawnił The New York Times.

Jak podaje Bloomberg, Daimler zapowiedział dochodzenie w sprawie badania zleconego przez Europejską Naukową Grupę Badawczą ds. Środowiska, Zdrowia i Transportu.

bEILTwYD

"Przepraszamy za niewłaściwe postępowanie i brak osądu odpowiedzialnych" – kaja się w oświadczeniu przytaczanym przez Bloomberg, niemiecki VW. "Jesteśmy przekonani, że wybrane metody naukowe były błędne. Lepiej byłoby się obejść bez takiego badania " – czytamy dalej.

Zobacz także: Nowy prezes zapowiadał, że zrobi wszystko, aby odzyskać zaufanie klientów po aferze spalinowej:

Koncern BMW odcina się od tej sprawy twierdząc, że nie brało udziału w projektowaniu i metodach badawczych. Natomiast Bosch podkreśla, że opuścił grupę już w 2013 r. – podał Bloombergu.

bEILTwYJ

Problemy Volkswagena zaczęły się wraz z wybuchem tzw. afery spalinowej w 2015 roku. Międzynarodowy skandal wywołały potwierdzone później informacje amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Według niej niemiecki producent aut za pomocą specjalnego oprogramowania manipulował pomiarami spalin.

W marcu ubiegłego roku, jak informowaliśmy w money.pl, prawnik Volkswagena potwierdził przed sądem w Detroit, że koncern oszukiwał przy pomiarze emisji spalin w jego samochodach z silnikami Diesla. Wcześniej w styczniu, VW przyznał się do złamania prawa, gdy zawarł ugodę z resortem sprawiedliwości USA.

bEILTwZe
KOMENTARZE
(57)
Stefbud
3 lata temu
Patologicznie umiłowani w porządku znowu wracają do starych metod...
Ja gut
3 lata temu
Ciekawe są szczegóły badania. Bo co niby ta małpa miała wykazać poza oczywistym zgonem? Pewnie szli o zakład ile wytrzyma. Ot Niemiecki wirszaft
psychiatra
3 lata temu
GAZOWALI MAŁPY? Co Ci niemcy mają z tym gazowaniem.
bEILTwZf
Wiessio
3 lata temu
Stare dobre czasy wracają. Das Adi come back.
leon
4 lata temu
jaki naród mógłby wymyślić testy w komorze no jaki ....?
...
Następna strona