Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polityka kija i marchewki. Trump będzie karał firmy uciekające z USA

Polityka kija i marchewki. Trump będzie karał firmy uciekające z USA

Trump oznajmił, że przedstawi własny projekt ustawy o rozwoju ekonomicznym Fot. REUTERS
Trump oznajmił, że przedstawi własny projekt ustawy o rozwoju ekonomicznym

Prezydent Stanów Zjednoczonych prowadzi ostrą politykę gospodarczą. Trump zapowiada, że firmy przenoszące interesy poza USA będą "mocno karane". Projekt ustawy prezydenta ma przeciwdziałać wyprowadzaniu miejsc pracy za granicę stanów.

W opublikowanym we wtorek wywiadzie dla dwutygodnika ekonomicznego "Forbes" prezydent Donald Trump zapowiedział, że przedstawi własny projekt ustawy o rozwoju ekonomicznym, która ma przeciwdziałać wyprowadzaniu miejsc pracy z USA za granicę.

- Mam także inną ustawę, ustawę o rozwoju ekonomicznym, o której sądzę, że będzie fantastyczna. Ustawę, o której nikt nie wie. O której wy dowiadujecie się jako pierwsi. Z zachętami dla rozwoju ekonomicznego spółek. Z zachętami dla spółek, by pozostały tutaj - powiedział Trump.

Trump zaostrzył sankcje wobec Rosji

 

 

Kary dla uciekających firm będą dotkliwe

Prezydent dodał, że firmy utrzymujące miejsca pracy na miejscu zostaną wynagrodzone, a te przenoszące działalność za granicę "mocno ukarane".

- To zarówno marchewka, jak i kij. To zachęta do pozostania. Ale sięgnie to zapewne dalej - jeśli wyjedziesz, to bynajmniej nie sądź, że będziesz mógł sprzedawać w naszym kraju swoje produkty - powiedział Trump.

Trump zreformuje podatki

W trakcie swej ubiegłorocznej kampanii wyborczej Trump zapowiadał, że wstrzyma odpływ miejsc pracy z USA i sprawi, że firmy, które wcześniej wycofały się ze Stanów Zjednoczonych, powrócą tam.

Trump wskazywał także na konieczność kompleksowej reformy systemu podatkowego, tak by wysokie obciążenia podatkowe nie skłaniały firm do przenoszenia swej działalności za granicę.

usa, prezydent, praca, donald trump, ustawa podatkowa trumpa
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ddd
2017-10-11 13:16
To już było - polityka izolacji USA.
Gołąbek
2017-10-11 12:21
Ciekawe jak to co jest w środku ma się do tego co mówi i kto mu taką ustawę przegłosuje ... bicie piany ...
Tgv
2017-10-10 23:49
Cwaniak jakich malo!
A co robia jego coreczki firmy za granica?????
A jego " kasyna i uxdrowiska za granica?
Pokaż wszystkie komentarze (9)