Notowania

Trump może wyrządzić poważne szkody handlowi międzynarodowemu

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Londyński dziennik "Financial Times" ostrzegła, że ekipa Trumpa może mocno szkodzić gospodarce światowej. Zdaniem dziennika, ekipa nowego prezydenta, może w ramach przedsięwzięć protekcjonistycznych inicjować wojny handlowe, szkodząc w ten sposób gospodarce światowej.

"Siły będące u podstaw sprzeciwu wobec globalizacji przedstawia się często w przesadnych wymiarach. Wybranie Trumpa może jednak wszystko zmienić. Uzbrojony w wizję świata, w którym zysk Chin jest stratą Ameryki i dysponujący prezydenckimi uprawnieniami do unieważniania traktatów handlowych oraz wprowadzania doraźnych ceł może Trump wyrządzić poważne szkody we względnie krótkim czasie" - pisze "FT".

"Do swego zespołu od handlu powołał już dwóch instynktownych protekcjonistów palących się do konfrontacji z Chinami, Wilbura Rossa (jako przyszłego ministra handlu - PAP) i Petera Navarro (jako przyszłego dyrektora Państwowej Rady Handlu - PAP). Rolą Kongresu może być ograniczenie administracji w jej najdzikszych impulsach protekcjonistycznych, przy czym mielibyśmy do czynienia z sytuacją przypominającą powierzenie dzieciom prowadzenia przedszkola" - zaznacza gazeta.

"Globalizacja przetrwała wiele rzeczy, ale inwazja merkantylistycznego populizmu w stylu Trumpa może być dla niej wyzwaniem największym od dziesięcioleci. Rok 2016 nie był bynajmniej dla międzynarodowego handlu katastrofalny, ale może się okazać rokiem trwożnego wyczekiwania na wybuch wojen handlowych" - prognozuje "Financial Times".

Donald Trump zmiecie politykę gospodarczą USA? Takie mogą być jego pierwsze decyzje

Prezydent Trump może okazać się kimś zupełnie innym niż kandydat Trump? - Wielu komentatorów wskazuje na tę niestałość poglądów Donalda Trumpa, przypominając, że potrafi niespodziewanie szybko zmienić zdanie, a wyborcy i tak mu to dotychczas wybaczali – komentował w wp money Marcin Wojtalik ekspert od wielostronnych umów handlowych Instytutu Globalnej Odpowiedzialności.

Więcej czytaj TUTAJ.

Tagi: świat, wielka brytania, handel, prezydent, pap, usa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-12-2016

bencnie wieksze szkody niz pis.

28-12-2016

optymistaZnaczy chłop potrafi myśleć . To w przeciwieństwie do ... korupcji i kombinowania. Świat (nie korporacje) tylko zyska. I to jest prawda !

28-12-2016

marektrampek wyzeruje światowe zegary długów przy pomocy broni atomowej :-)

Rozwiń komentarze (15)