Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trump traci poparcie miliarderów. Naraził się hojnym sponsorom republikanów

11
Podziel się:

Konserwatywni amerykańscy politycy mogą stracić ważnych sponsorów. Prezydent Trump znów zawiódł dyplomacją.

Konflikt z prezydentem może spowodować, że zarządzający 100-miliardowym holdingiem bracia przykręcą kurek republikanom.
Konflikt z prezydentem może spowodować, że zarządzający 100-miliardowym holdingiem bracia przykręcą kurek republikanom. (Sputnik/EAST NEWS)
bEEgWWgl

Miliarder Charles G. Koch wraz z bratem Davidem byli znanymi mecenasami republikanów. Wspierali kandydatów republikańskich startujących w wyborach na różnych szczeblach – pisze ”Rzeczpospolita”.

W tym roku jednak startujący do Kongresu politycy mogą stracić ważnego sponsora. David Koch, ze względów zdrowotnych, wycofał się z życia publicznego, ale ich działania filantropijne i polityczne kontynuuje Charles.

bEEgWWgn

Ten ostatni jednak nie zgadza się z polityką imigracyjną oraz handlową prezydenta Trumpa. Ostatnio nazwał ją wręcz szkodliwą.

Prezydent USA, który nie należy do najlepszych dyplomatów, nie utrzymał nerwów na wodzy. Ostro zaatakował braci, którzy uznawani są za najbogatszych ludzi na świecie.

Jak podaje Rzeczpospolita, Trump stwierdził, że grupa polityczna braci Koch – Americans for Prosperity – jest ”przereklamowana" i że jest ”pośmiewiskiem w prawdziwych kręgach republikańskich".

Na swoim Twitterze nazwał ich globalistami i dodał, że nigdy nie zależało mu na ich pieniądzach, ”bo ich nie potrzebuje, podobnie jak ich nietrafionych pomysłów”.

bEEgWWgt

Jednak znaczenia Kochów dla republikanów nie można nie docenić. To oni tworzyli przeciwwagę dla administracji Baracka Obamy, odegrała znaczącą rolę w wyborach 2010 roku, dzięki którym konserwatywni politycy zdobyli wiele miejsc w Izbie Reprezentantów. To również oni pomogli zaistnieć słynnej Partii Herbacianej – wylicza ”Rz”.

Teraz jednak konflikt z prezydentem może spowodować, że zarządzający 100-miliardowym holdingiem bracia przykręcą kurek republikanom.

bEEgWWgu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEgWWgO
wiadomości
KOMENTARZE
(11)
Ny szalom
3 lata temu
Przeciez to zydzi a zydzi uwielbiaja trampka
fcuk
3 lata temu
Bracia Koch weszli w konflikt z zięciem Trumpa i to spowodowało taką reakcję. Dlatego też zarzut antysemityzmu nie będzie podnoszony, bo Iwanka to załatwiła
alien 999
3 lata temu
J .F. Kennedy- bis ? Wcale bym się nie zdziwił.
bEEgWWgP
Rys
3 lata temu
Charles zawsze był trochę przechylony na lewo w przeciwieństwie do Dawida. A ponieważ Dawid wycofał sie z zycia publicznego ze względu na zdrowie No to braciszek zaczął rozwijać w sobie lewackie skrzydła. Ot i problem ale wiele to nikomu nie zaszkodzi a lewaki chwytają sie wszystkiego aby tylko sie pocieszyć.
John
3 lata temu
Bracia KOCH to amerykanie pochodzenia z Azji Mniejszej. Większość z nich, należy albo do partii republikańskiej, albo do partii demokratycznej, tak, że jaka partia i Prezydent rządzi nie ma tu żadnego znaczenia. Tak we jednej, jak i drugiej czują się doskonale.