Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trump traci poparcie miliarderów. Naraził się hojnym sponsorom republikanów

11
Podziel się

Konserwatywni amerykańscy politycy mogą stracić ważnych sponsorów. Prezydent Trump znów zawiódł dyplomacją.

Konflikt z prezydentem może spowodować, że zarządzający 100-miliardowym holdingiem bracia przykręcą kurek republikanom.
Konflikt z prezydentem może spowodować, że zarządzający 100-miliardowym holdingiem bracia przykręcą kurek republikanom. (Sputnik/EAST NEWS)
bDSyIKQB

Miliarder Charles G. Koch wraz z bratem Davidem byli znanymi mecenasami republikanów. Wspierali kandydatów republikańskich startujących w wyborach na różnych szczeblach – pisze ”Rzeczpospolita”.

W tym roku jednak startujący do Kongresu politycy mogą stracić ważnego sponsora. David Koch, ze względów zdrowotnych, wycofał się z życia publicznego, ale ich działania filantropijne i polityczne kontynuuje Charles.

bDSyIKQD

Ten ostatni jednak nie zgadza się z polityką imigracyjną oraz handlową prezydenta Trumpa. Ostatnio nazwał ją wręcz szkodliwą.

Prezydent USA, który nie należy do najlepszych dyplomatów, nie utrzymał nerwów na wodzy. Ostro zaatakował braci, którzy uznawani są za najbogatszych ludzi na świecie.

Jak podaje Rzeczpospolita, Trump stwierdził, że grupa polityczna braci Koch – Americans for Prosperity – jest ”przereklamowana" i że jest ”pośmiewiskiem w prawdziwych kręgach republikańskich".

Na swoim Twitterze nazwał ich globalistami i dodał, że nigdy nie zależało mu na ich pieniądzach, ”bo ich nie potrzebuje, podobnie jak ich nietrafionych pomysłów”.

bDSyIKQJ

Jednak znaczenia Kochów dla republikanów nie można nie docenić. To oni tworzyli przeciwwagę dla administracji Baracka Obamy, odegrała znaczącą rolę w wyborach 2010 roku, dzięki którym konserwatywni politycy zdobyli wiele miejsc w Izbie Reprezentantów. To również oni pomogli zaistnieć słynnej Partii Herbacianej – wylicza ”Rz”.

Teraz jednak konflikt z prezydentem może spowodować, że zarządzający 100-miliardowym holdingiem bracia przykręcą kurek republikanom.

bDSyIKQK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSyIKRe
wiadomości
KOMENTARZE
(11)
SKALA
3 lata temu
PREZYDENT TRUMP WALCZĄC O ŚWIAT WOLNY OD RZĄDÓW KORPORACJI PODTRZYMUJE ZASADNOŚĆ GŁOSOWANIA NA RZĄDY BO OBECNIE RZĄDZĄ NAMI CI NIEWYBIERALNI - MATRIX !
goscv
3 lata temu
powinien na ta zła finansiere i elity wypiąć tyłek i tyle
fcuk
3 lata temu
Bracia Koch weszli w konflikt z zięciem Trumpa i to spowodowało taką reakcję. Dlatego też zarzut antysemityzmu nie będzie podnoszony, bo Iwanka to załatwiła
bDSyIKRf
Brawo Trump
3 lata temu
Koch - i wszystko jasne. Trup olej tych ż,,,,! Oni niszczą świat nie tylko USA.
ja
3 lata temu
Nie rozumiem. Trump przeniósł ambasadę do Jerozolimy daje miliardy Izrelowi za frico, a tu nagle okazuje się antysemitą, krytykując Kocha. Jest nieprzewidywalny.