Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatek katastralny
29.06.2012 16:16

Tusk zaprzecza. Nie będzie podatku katastralnego

Premier zaprzecza, by trwały prace nad podatkiem od wartości nieruchomości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Rząd nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego w Polsce. Premier Donald Tusk zdecydowanie zaprzeczył, by trwały prace nad wprowadzeniem podatku od wartości nieruchomości. O takich planach rządu mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Według polityków PiS-u, w dokumencie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pt. _ Założenia Krajowej Polityki Miejskiej do roku 2020 _, znalazła się zapowiedź reformy systemu podatku od nieruchomości. Miałby on przybrać formę podatku od wartości nieruchomości. Premier ucina te spekulacje krótko: rząd nie planuje wprowadzenia podatku katastralnego.

- _ Nie planujemy, nie przewidujemy wprowadzenia podatku katastralnego, koniec, kropka. Proszę traktować ten kolejny apel prezesa Kaczyńskiego jako dość typową grę opozycji z rządem. Proszę się, mówiąc krótko, za bardzo nie przejmować _ - mówi premier.

Podatek katastralny tym różni się od obecnego podatku od nieruchomości, że jest obliczany od wartości nieruchomości. Właściciele gruntów i budynków płacą obecnie podatek w zależności od wielkości powierzchni.

Czytaj więcej o podatku katastralnym Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: podatek katastralny, podatek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz